Güzel bacakların sırrı

Güzel bacakların sırrı
Yüzme, tenis, yürüyüş gibi sporlar, kaslarınızı geliştirerek gergin ve sıkı bacaklara sahip olmanıza yardımcı olur. Ayrıca kan dolaşımını düzenleyerek cildin sağlıklı ve pırıl pırıl görünmesini sağlar.
Güzel bacakların ilk şartı düzenli olarak spor yapmaktır.
Spor yapmak, ilerleyen yaşlarla birlikte görülen sarkmaları da büyük oranda engeller.
Spordan sonra bacakları dinlendirmek ve güzel bir masajın ardından bakım yapmak da en az spor kadar önem taşır
İlk olarak bacaklarınızın altına bir tabure ya da uzanıyorsanız yastık koyun. Bu, hızlanan kan dolaşımını düzenler ve spor sonunda biriken zehirli maddelerin atılmasını sağlar.
Artık masaja başlayabilirsiniz. Ayak parmaklarından dizlerinize kadar yavaş hareketlerle kaslarınızı ovun. Bunu yaparken tüm kaslarınızın gevşediğini hissetmeye çalışın.
Sıra ölü derilerin atılmasına geldi. Bu işlem için, uygun bir masaj fırçası ya da kıl kese kullanabilirsiniz. Önce ılık bir duş alın, böylece gözeneklerin açılmasını sağlamış olacaksınız.
Duştan sonra bacaklardaki kuru üst derinin soyulmasını sağlayan bir peeling kremini bacaklarınıza hafifçe yedirin. Daha sonra da fırça ya da kese yardımıyla, bacaklara dairesel hareketlerle masaj yaparak ölü deriyi temizleyin. Bu işlem ile kan dolaşımınız da hızlanacak ve ışıl ışıl bacaklara sahip olacaksınız.

Selülitler için beslenmenize dikkat
Eğer selülit probleminiz varsa yapılacak en önemli şey, beslenmenize dikkat etmektir. Örneğin yağlı yiyeceklerden uzak durmalısınız.
Neskafe, kola gibi kafeinli içecekler de vücutta yağ tutulmasına yol açarlar. Günde en az 10 bardak su içmeye çaba gösterin.
Her gün yapılacak yarım saatlik bir yürüyüş de selülitlerinizi gözle görülür bir şekilde azaltacaktır.
Bir önceki Mükemmel görünen kalçaların sırrı başlıklı konumuzda kalça egzersizleri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: guzel bacaklar icin yuruyus, Bacak fırçası, bacaklardaki sarkmalara için maske, firçayla bacak masaji yapma, gozel derinin sirri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.