Güzel görünümlü tırnaklara sahip olmak istiyorsanız buraya tıklayın

Güzel görünümlü tırnaklara sahip olmak istiyorsanız buraya tıklayın

Gün içinde pek çok iş için ellerimizi kullanırız. Bunların hepsi bir bütünün parçaları. Güzel görünmek için yalnızca şık giysiler, hoş bir makyaj ve saç modeli yeterli olmuyor. Bunu yaparken de farkında olmadan elimize ve tırnaklarımıza zarar veririz. Tırnaklarınız bakımlı ve düzgün değilse, bu bütün eksik kalır
Güzel tırnaklara sahip olmak için mutlaka kuaföre gitmeniz gerekmiyor,  tırnaklarınıza bakım yaparak kuaförlerin yapmış olduğu bakımı aratmicaktır. Sadece biraz zaman ayırarak kendiniz de kolayca tırnak bakımı yapabilirsiniz…

 
İlk adım olarak tırnakları ve tırnak dibindeki etleri yumuşatmak gerekiyor. Bunun için parmaklarınızı bir bardak gliserinli ılık suda beş-on dakika bekletmeniz yeterli. Daha sonra dipteki etleri uygun bir makasla kesebilirsiniz. Ancak bu işlem sırasında etleri çok derin kesmemeye dikkat edin, kolayca mikrop kapabilirler. Bu yüzden kesmeyip yukarı doğru itmek pek estetik olmasa da daha güvenli.
Sıra tırnakları kesmeye geldi. Tırnaklarınızı mümkün olduğunca az makas hareketiyle kesin, aksi halde tırnak uçları çatlayabilir. Geniş tırnaklarınız varsa çok uzun ya da çok kısa kesmeniz hoş durmaz. En iyisi orta boyda kesip uçlarını yuvarlayarak törpülemektir.
Eğer tırnak tipiniz ince ve uzunsa, dilediğiniz boyda kesebilirsiniz. Ancak uzun tırnak seviyorsanız uçlarını hafifçe yuvarlayarak törpüleyin, küt törpülemek kısa tırnaktan hoşlananlar için daha uygun bir seçenek olacaktır.
Tırnaklar artık renklendirilmeye hazır. Seçtiğiniz ojenin, tırnakları nemlendirecek ve güçlendirecek bir ürün olmasına özen gösterin. Ojenin üstüne bir kat oje koruyucusu sürmeniz çok işe yarayacaktır. Dilerseniz oje koruyucusunu her gün yenileyebilirsiniz. Bu arada oje ve oje koruyucusunu buzdolabında muhafaza etmeyi unutmayın.
Tırnak bakımı önerileri

– Ne kadar sağlıklı beslenirseniz, tırnaklarınız da o kadar sağlıklı olur. Sağlıklı tırnaklar için her gün A ve C vitamini, kalsiyum, folik asit, B12 vitamini ve demir barındıran besinler tüketin.
– Deterjan ya da kimyasal içeren ürünler kullanacağınız zaman lastik eldiven takın.
– Alkol içeren ürünleri ve özellikle de parfümlü losyonları dikkatli kullanın. Bu ürünler, tırnaklarınızın kırılmaya daha eğilimli hale gelmesine neden olur.
 
 
 
Bir önceki Sakız ile pürüzsüz bir Cilde sahip olmaya ne dersiniz başlıklı konumuzda cilt lekeleri, cilt lekeleri için ve cilt lekelerinden kurtulmak hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: uzun tırnaklara nasıl sahip olunur, tırnakların sağlıklı görünmesi için, guzel gorunumlu tirnaklar, güzel tirnaklar, güzel tırnaklara sahip olmak

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.