Hamile kalmak isteyen stresten uzak durmalı

Hamile kalmak isteyen stresten uzak durmalı
Bu sorunun en kolay ve etkili çözümü, lubrikan adı verilen kayganlaştırıcılardır.
Cinsel yönden aktif olan her kadın zaman zaman vajinal kuruluk problemi yaşayabilir.
İlişki sonrası uzanın
Kayganlaştırıcılar genellikle hamile kalmayı engellemez. Başta östrojen hormonundaki dalgalanmalar ve menopoz olmak üzere yeteri kadar uyarılamama ve doğum kontrol hapları da, vajinal kuruluğa yol açabilir.
Vajina kuruluğu için kullanılan kayganlaştırıcılar hamile kalmayı engeller mi? Hamileliği düşünenlere kolaylaştırıcı tavsiyeler olabilir mi? Uzmanlar hamile kalmakla ilgili çok merak edilen bu soruları yanıtladı
Sadece nonoxynol adı verilen maddeyi içeren kayganlaştırıcılar sperm öldürücü özelliğe sahip olduğu için hamileliği engelleyebilir.

Ayrıca istemenize rağmen gebe kalamamanızın altında uygun zamanda ve yeterli sıklıkta cinsel ilişki yaşamamanız ya da uygulanan yanlış yöntemler yatıyor olabilir.
Cinsel ilişki sonrası 20-30 dakika yatar pozisyonda kalmalısınız. Ancak bu ilişkiler yaşanırken “Bugün mutlaka yapmalıyız” şeklinde stres yaratmak, gebelik açısından olumsuz etki gösterir.
Bir önceki Sünnet cinsel hastalıkları azaltıyor başlıklı konumuzda AIDS hastalığı, cinsel hastalıklar ve enfeksiyon riski hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: çürük diş gebeliği engeller mi, çürük diş hamile kalmayı engellermi, kayganlaştırıcı jel hamileliğe engel mi, sikildikten sonra hamile kaldım, stres hamileliği önler mi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.