Hamilelik için en uygun yaş kaç?

Hamilelik için en uygun yaş kaç?

Uzmanlar, gerek çok genç yaşta gerekse ilerleyen dönemde hamile kalmanın hem annenin hem de bebeğin sağlığı için büyük tehlikeler oluşturabileceğini ve doğum için en uygun yaş aralığının 20-30 arası olduğunu belirtiyor. Doğum aralıklarının en az 2 yıl olmasını sağlayarak hem kendinizi hem de bebeğin sağlığını daha iyi koruyabilirsiniz.
En uygun doğum yaşı kaç olmalı?
En uygun yaşlar 20 ile 30 arasıdır.
35 yaş üzerindeki annelerde problemli gebelik riski yüksektir, ancak sağlıklı ve kendine dikkat eden annelerde bu risk azalır.

18 yaşından küçük kadınlarda ise ölü doğum ve düşük kilolu bebek doğurma riski yüksektir. Fertilite (doğurganlık) her kadın için farklıdır

Tıpta bilinen bir gerçek de erken menopozun kalıtsal olduğu ve kız ile annenin bu konuda aynı kaderi paylaştığıdır. Ayrıca, doğurganlık, yaşla birlikte azalmaktadır.
20 yaşında bir çocuk isteyen kadınların yüzde 20′si başarıya ulaşıyor. Bu oran 30 yaşında yüzde15′ e ve 35 yaşında yüzde10′ a iniyor. 40 yaşında ise bu oran yüzde 5 civarında.
Bir önceki Kolay hamile kalmak için ne yapmak gerekir? başlıklı konumuzda bebek sahibi olmak, gebelik ve hamile kalmak hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: genc yaslar kactir, hamilelik yaşı kaç olmalı, olu bebek dogurmanin yollari, doğum yaşı kaç olmalı, hamilelik için en uygun yaş

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.