Hamilelikte Burun Tıkanıklığı-Burun Kanaması-Yorgunluk Nedenleri

Hamilelikte Burun Tıkanıklığı-Burun Kanaması-Yorgunluk Nedenleri
Ve bu sorunlar, bebeğinizi kucağınıza alana kadar devam eder ve aylara göre  sorunlar değişimlere uğrar. Biz de bu yazımızda hamilelikte ki burun akıntısı, burun kanaması ve yorgunluk hissini konu alıyor ve bu sorunların nedenleri nelermiş diye merak eden tüm arkadaşlarımızı da düşünerek, merak edilen o bilgileri paylaşıma sunuyoruz hanımlar. Lakin tıpkı her güzelliğin bir çilesi olduğu gibi, hamileliğin de bir takım sorunları vardır. Bunlardan biri de hamileliğin belirtileri arasında en bilindik olan, yorgunluk hissidir arkadaşlarım.
Hamilelik elbette ki, bir kadının hayatında yaşadığı en güzel duygulardan oluşan anlardan biridir

 
Burun mukozası estrojene duyarlı olduğundan gebelikde hafif hiperemik ve ödemlidir. Bunun sonucunda, burun tıkanıklığı, burun akıntısı ve burun kanaması gelişebilir.
Öneriler:  Bu problem çoğunlukla tedaviye cevap vermeyebilir. Bu problemleri yaşayan kadın uyuma güçlüğü çekebilir. Sorunun çözümü için, soğuk hava buharı, maden tuzlu burun damlaları yardımcı olabilir.
Burun Tıkanıklığı ve Burun Kanaması -Epistaksis
Dekonjestanlar ve burun spreylerinin kullanımından mümkünse kaçınılmalıdır. Çünkü bu gibi maddeler burun tıkanıklığını artırarak ve başka diğer rahatsızlıklara da neden olabilir.

Gebelikte Yorgunluk
Gebelikte yorgunluğa neden olan faktör tam olarak bilinmemektedir. Kadının, geceleri de id­rara çıkmasıyla yorgunluk belirtisi artabilir. Ge­nellikle birinci trimestrın sonunda da çözümlenir.
Öneriler: Kadın dinlenmek için her fırsatı değerlendirmeye çalışmalıdır. Günlük uyku ve dinlenme zamanlarını ayarlamak, erken yatmak ve sorumlulukları aile üyeleriyle paylaşmak yardımcı olabilir.
Bir önceki Gebelik ve gebelik belirtileri başlıklı konumuzda gebelik belirtileri ve gebelik belirtileri nelerdir hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: gebelikte burun tıkanıklığına ne iyi gelir, hamilelikte burun tıkanıklığına ne iyi gelir, hamilelikte hep burun tıkanma nedeni, burun tıkanıklığı hamilelik belirtisimi, gebelikte burun damlasi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.