HAMİLELİKTE C VİTAMİNİ

HAMİLELİKTE C VİTAMİNİ
James M. Fareler üzerinde yapılan deneylerden alınan sonuçları açıklayan uzmanlar, hamilelerde C vitamini eksikliğinin damarlarda esnekliği yok ettiğini, hamile olmayanlarda aynı sonucun ortaya çıkmadığını söylediler.

Pittsburgh Üniversitesi Magee-Womens Araştırma Enstitüsü uzmanlarından Dr. Preeklampsi geçiren kadınların, hamilelikten sonra da bazı hastalıklara yakalanma riski taşıdıklarına işaret eden uzmanlar, risk grubunda özellikle 25 ve 35 yaş civarında yüksek tansiyon, şeker hastalığı ve böbrek rahatsızlıklarının görülebileceğini söylediler.

Uzmanlar, her 6 dakikada bir kadının hamileliğin yol açtığı zorluklardan öldüğünü, dünyada her yıl 3 milyon kadının yüksek tansiyondan kaynaklanan peeklamsiye yakalandığını bildirdi.

 
. Hamilelik ve yüksek tansiyonla ilgili bir toplantıda açıklanan raporda, C vitamini eksikliğinin damar sertliğine yol açtığı belirtildi.

Hamile kadınlarda C vitamini eksikliğinin damar sertliğine yol açarak preeklampsiye (tansiyon artışıyla üre yükselmesi) yol açabildiği saptandı.

Uzun zamandan beri C vitamininin preeklampsi riskini azalttığının bilindiğini anımsatan bilim adamları, yeni araştırmayla bunu bilimsel açıdan kanıtladıklarını söylediler. Roberts, C vitamini eksikliğinin hamilelerde damarlar üzerindeki olumsuz etkisinin, preeklampsi riskinin ilk işareti olduğunu belirtti

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.