Hamilelikte diş çekilir mi?

Hamilelikte diş çekilir mi?
Gebelik döneminde acil bir durum varsa eğer gebeliğin dönemine bakılmaksızın her türlü diş tedavisi güvenle uygulanmaktadır. Hamilelikte diş çekilmeli midir, hamilelik döneminde diş tedavisi nasıl olmalıdır, bu soruların cevaplarını makalemizde bulabilirsiniz.
Ağız içi florasının gebelik döneminde değişime uğraması, buna hormonların değişmesi ve kusma gibi problemlerde eşlik ettiğinde diş hastalıklarına karşı anne adayları daha duyarlı hale gelir.
Anne adayları tarafından gebelik dönemlerinde diş çektirmenin bir zararı olup olmadığı merak konusudur. Gebelik döneminde diş ve diş eti hastalıklarına karşı çoğu kadın muhakkak diş hekiminin müdahalesine gerek duyar
Ancak acil olmayan durumlarda hamileliğin ikinci trimesterında tedavi uygulanmalıdır.

Gebelik dönemine diş çektirmek için de 13. hafta ile 28. haftalar arası uygundur. Ancak az öncede söylediğimiz gibi acil durumlarda hemen müdahale edilebilir. Kozmetik uygulamalar için en sağlıklı dönem ise gebelik sonrasıdır.

Bir önceki Üç ebeveynli çocuk mümkün mü? başlıklı konumuzda anne sağlığı, böbrek yetmezliği ve çocuk sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: hamilelikte diş çektirmek, hamile iken diş çektirmek, hamile kadının dişi çekilirmi, hamilelikte diş çekilirmi, yeni hamile biri diş çektirebilir mi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.