Hamilelikte hangi bitki çayları içilebilir?

Hamilelikte hangi bitki çayları içilebilir?
Gebelik döneminde vücudun susuz kalmaması da en önemli kurallardan bir tanesidir. Bitki çaylarının faydalarını yapılan bilimsel araştırmalarla da kanıtlanmış olup uzman kişiler tarafından da tüketilmesi önerilmekte ve bu yüzden de belenme programımızın önemli bir parçası haline gelmektedir.

 

Gebelikte anne adaylarının ne yediklerine ne içtiklerine son derece ihtimam göstermeleri gerekir. Bunun bilincinde olan anne adayları ise bol bol sıvı tüketmeye özen gösterirler.
Doğanın mucizeleri diye adlandırılan bitkiler, her derde deva olduğu için birçoğumuz tarafından sık sık mütenevvi şekillerde tüketilmekte ancak en çokta bitki çayı olarak midemize girmektedir
Sıvı ihtiyaçlarının birçoğunu sudan alırken bitki çayları içmeyi de ihmal etmezler. Peki gebelikte hangi bitki çayları içilmelidir diye merak eden anne adaylarına, gebelikte sakıncası olmayan bitki çaylarından bahsedelim.
Gebelik döneminde içilmesi sakıncalı olmayan bitki çayları; ıhlamur, zencefil, papatya, rezene, kuşburnu, yeşil çaydır. Anne adaylarının gebelik boyunca bitki çayları tüketmeleri sağlıkları için son derece faydalıdır. Günde 2 fincandan fazla da tüketilmemesi önerilir. Ayrıca aklınıza gelen her türlü meyvenin çayını tüketmenizde de zarar yoktur.
Bir önceki Gebelikte kaşıntı nedenleri başlıklı konumuzda gebelikte kaşıntı ve hamilelikte kaşıntı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: hamilelikte grip için ne tür çay içilmeli, hamılelıkte hangı bıtkı cayları ıcılır, Hamile annelere hangi çaylar iyi geliyor, Hamilelikte grip için ne içilir, gebelikte iyi gelen bitki caylari

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.