Hiperaktivitenin ilaçsız tedavisi mümkün

Hiperaktivitenin ilaçsız tedavisi mümkün
Bu yöntemle tedavide ilaç kullanımına ihtiyaç olmayabilir.
Uzman Psikiyatr Dr. Eeg biofeedback sistemi ağrısız, yan etkisiz, beynin içine herhangi bir şey yerleştirmeden yapılan çok güvenli bir tedavi yöntemi. Tanju Sürmeli, “Neurofeedback” sistemiyle, dikkat eksikliği, hiperaktivite hastalığı ve öğrenme güçlüğüne ilaç kullanılmadan kalıcı tedavi uygulanabildiğini söylüyor.
Akademik problemleri çözmeye yönelik bir çalışma olan “Neurofeedback” beyin egzersiziyle, çocuğunuzun okulda daha fazla randımanlı olmasını sağlayabilirsiniz
Yöntemin en önemli özelliklerinden biri, etkisinin kalıcı olmasıdır.
Kişinin beyin dalgalarının dijital haritasını çıkaran “QEEG Data Bankası” sistemiyle, hastalığın teşhisine yüzde 85-90 yanılmadan tavsiyede bulunuluyor. Elde edilen verilerin uzman tarafından değerlendirmesinin ardından kesin teşhis koyuluyor.

Beyin dalgaları değişiyor
Yöntemi Türkiye’de uygulayan Uzman Psikiyatr Dr. Tanju Sürmeli, “QEEG Data Bankası” sisteminin Amerikan Gıda Besin ve İlaç Birliği (FDA) tarafından onaylı olduğunu söylüyor. Kişiye kendi beyin dalgalarının karakteriyle ilgili bilgi verildiğinde, kişi beyin dalgalarını değiştirmeyi öğrenebiliyor. Bu değişiklikler kalıcı olabiliyor. “Neurofeedback” sisteminde, hastaya anormal beyin dalgalarını, sağlıklı beyin dalgalarıyla değiştirmesi öğretiliyor.
Bir önceki Gaz yöntemiyle kalp tedavisi dönemi başlıklı konumuzda kalp rahatsızlığı, Kalp rahatsızlıkları ve Kalp Sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.