İç kanama nasıl olur?

İç kanama nasıl olur?
İç kanama bazı organların görevlerini yerine getiremesine sebep olduğu için organlarda hasara yol açmaktadır.
İç kanama, kanın içinde dolaşmakta olduğu atardamar, toplardamar ya da kılcal damarlardan dışarıya çıkması durumu olarak tanımlanmakta olup, kanamanın ağız, burun, makat ve idrar yolu gibi kanallarla dışarı atılmasıdır. Bu inceleme çoğu kez dışkıdan yapılan test ile olur.
İç kanamalar tedavi edilse bile tekrarlama riski vardır. Ancak iç kanamanın ağız, burun, makat ve idrar yolu ile dışarı çıktığı gibi, çıkmadığı ve gizli olarak meydana geldiğide görülen bir durumdur.

İç kanama gözle görülmez ancak şüphe ediliği zaman bazı metotlarla muayene edilmesi ya da mikroskop incelemesi ile tespit edilir
Bu sebeple iç kanama şüphe edilen kişi geç kalmadan hastaneye götürülmeli ve yeni bir teste tabi tutulmalıdır. Aksi durumda hayati risk söz konusudur.

Bir önceki Karaciğer yetmezliği belirtileri başlıklı konumuzda akut karaciğer yetmezliği ve karaciğer yetmezliği hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: iç kanama tedavisi, iç kanama nasıl anlaşılır, iç kanama olduğu nasıl anlaşılır, hemoraji nasıl oluşur, idrarda iç kanama

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.