İçine kapanık çalışanda kalp krizi riski artıyor

İçine kapanık çalışanda kalp krizi riski artıyor
.
1991-2003 yılları arasında kalp krizi geçirmemiş 2 bin 755 çalışan erkek üzerinde yapılan araştırmanın sonucunda, deneklerin 47′sinin daha sonra kalp krizi geçirdiği ya da kalp rahatsızlığından hayatını kaybettiği, bunların büyük bölümünün iş yerindeki sıkıntılarını içine atan kişiler olduğu belirlendi.

Araştırmacılar, uğranılan haksızlık karşısında susmama, doğrudan tepki verme, haksızlık yapan kişiyle hemen konuşma ya da bağırmanın ve hatta bu kişiyle ortalık sakinleştikten sonra konuşmanın bile kalp sağlığı açısından daha iyi sonuç verdiğinin gözlemlendiğini belirttiler.
Bir önceki Sağlıklı bir kalp için ipuçları başlıklı konumuzda doymuş yağlar, düzenli egzersiz ve fındığın kalbe yararları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: içine atmak zararlimi, sikintilari icine atmak zararli.
İsveç’in Stockholm Üniversitesi Stres Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan ve Salgın Hastalıklar ve Halk Sağlığı dergisinde yayımlan araştırma, kızgınlığını içine atan erkeklerin kalp krizi geçirme olasılığının, kızgınlığını karşı tarafa yansıtanlara göre beş kat fazla olduğunu ortaya koydu.
Yapılan araştırmalar, çalışma hayatında haksız muameleye maruz kaldığını düşünüp kızgınlığını içine atan erkeklerin kalp krizinden hayatını kaybetme ihtimalinin yüksek olduğunu ortaya çıkardı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.