İdrar kesesi iltihabına (sistit) karşı bitki kürü

İdrar kesesi iltihabına (sistit) karşı bitki kürü
1 tatlı kaşığı dolusu bitki, orta boy 1 su bardağı dolusu kaynar suyla haşlanır, üstü kapalı olarak 10 dakika demlendikten sonra süzülür.
Soğutulmadan bolca içilen civanperçemi çayı bu tür rahatsızlıkları genellikle ortadan kaldırabilir ama aşağıdaki karışım da etkilidir:
Malzemeler:
2 ölçü civanperçemi,
1 ölçü ısırgan otu,
1 ölçü mayıs papatyası,
1 ölçü kuşburnu.

Hazırlanışı ve kullanımı:
Malzemeler çok ince kıyılarak ölçülür ve iyice karıştırılır. Ayrıca, idrar kesesi boş olduğu halde, yoğun biçimde idrara çıkma ihtiyacı duyulur.
İdrar dışkılanırken, yakıcı ağrılar hissedilir. Bu durumda, civanperçemi, ısırgan otu, altın başak, ayrıkotu kökü, kuşburnu, mayıs papatyası, sinirliot, atkuyruğu bitkileri kullanılabilir
2 saatte 1 bardak sıcak çay, tamamen iyileşene kadar içilir.
Yakıcı ağrı aşırı düzeyde olduğunda veya idrarda kan görüldüğünde, mısır püskülü gibi mukoza koruyucu bitkiler de karışıma eklenebilir.
Bir önceki Bilgisayara bakma sendromu yayılıyor başlıklı konumuzda alın masajı, aydınlatma ve baş ağrıları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: sistit için şifalı bitkiler, Kronik sistite bitki çayı, sistit e iyi gelen bitki, sistit şifalı bitkiler, sistitte en etkili bitkiler

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.