İnsan ömrü tahmin edilebilir mi?

İnsan ömrü tahmin edilebilir mi?

İnsanların bedensel işlevlerini gösteren bir biyolojik belirteç geliştirildi. Araştırmacıların geliştirdikleri ve kemik yaşını gösteren biyolojik belirtecin, kişilerin bedensel işlevlerinin durumunu ve ömürlerini tahmin etmede kullanılabileceği belirtildi.
Tel Aviv Üniversitesi’nde yürütülen çalışma, kişilerin nasıl yaşlanacağının öngörülmesinin onların daha uzun ve sağlıklı yaşamasını sağlayabileceğini ortaya koydu.
Normalden hızlı yaşlandığı tespit edilen bir kişiye önerilen egzersizler ve vitaminlerle kişinin 90’lı yaşlarında dahi 30’lu yaşlarındaki bedene sahip olmasının önü açılacak.
Araştırmacılar da geliştirdikleri kemik yaşını gösteren yeni biyolojik belirteçle, genlerin bedensel yaşlanma üzerinde güçlü etkisi olduğunu gösterdi.

OSS olarak adlandırılan bu yeni belirteç ile kişilerin bedensel işlevlerinin durumu ve ömürleri tahmin edilebilecek

Yani eğer bir doktor hastalarının normalde yaşlanmaları gerektiğinden daha hızlı yaşlandığını saptayabilirse, onlara önereceği vitamin desteği ya da egzersiz gibi bir takım önlemlerle bu süreci yavaşlatıp normale çekebilecek. Bakılanlar: insan kemiğinin ömrü

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.