iphone 5 hayal sınırlarını zorluyor!!.

iphone 5 hayal sınırlarını zorluyor!!.
Bir kere gelişen teknoloji ile paralel tembelleştiğimiz kesin.

Teknoloji bir yandan hayatımızı git gide kolaylaştırırken bir yandan da sağlımızdan neler götürüyor bunları henüz tam manasıyla bilmiyoruz. Özellikle eğitimcilerin bu konuya çok dikkat etmeleri gerekiyor. Teknoloji ilerledikçe insanların başkalarına olan ihtiyaçları azalıyor.
Teknoloji, keyfine, rahatına düşkün bencil ve narsist bir o kadar da kırılgan nesiller yetiştirebilir
Git gide kendine yeter hale geliyor. Diyeceksiniz ki bunun neresi kötü. Teknoloji ilerledikçe, sosyalleşme zayıflıyor. kişiler kendi içlerine dönüyorlar. bilgisayarlarla saatlerce meşgul olan insanlar, arkadaşlık ve dostluklara giderek daha az ihtiyac duyar hale geliyorlar. ilişkiler sadece bencilce çıkar beraberliklerine dönüşüyor.
Kendi içine dönen ve sosyalleşmeden giderek uzaklaşan insan, panik atak, depresyon,  ve obsesyon gibi psikolojik bozukluklarla muhatap olmaya başlıyor.
Teknoloji, fiziksel hayatımıza çok büyük kolaylıklar sağlamaya devam ediyor ama ruh dünyamız giderek yozlaşma süreci yaşıyor.
İphone5, yakında pazara sunulacak. Getirdiği teknolojik yenilikler de neredeyse hayal ötesi ama insanları asıl ilgilendiren husus kazandırdığı imaj.
Teknoloji; yerleşik değerlerimizin yerine her gün yeni bir elektronik devre koymakta, elektromanyetik vericiler dalga dalga beynimizi sarmakta, fiberobtik  kablolar  hepimizi  aynı hizaya alıp kısıtlamakta,  gittikçe yükselen pixel ekranlar bizi hayattan  soyutlamakta.  Fakat asıl içimizi acıtan husus,  nerde bir dostluk arkadaşlık, eski bir tad, eski bir koku buldukça hafifçe gülümseriz ve nostalji deriz adına!!.
 

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.