Islak mendiller sağlıklı mı?

Islak mendiller sağlıklı mı?
Aksi taktirde cilt sağlığı ciddi derecede bozulacaktır. Uzmanlar ıslak mendillerle el ya da yüzün silinmesinin ardından muhakkak su ile de durulanmasını önermekteler.

Hijyene dikkat etmeye çalışırken cilt sağlığınızın bozulmasını istemiyorsanız Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölüm Başkanı Prof.
Günlük hayatımızda sık sık ellerimizi, yüzümüzü hatta bebeklerin altını temizlemek için kullandığımız ıslak mendillerin içerdikleri kimyasal sıvı nedeniyle sağlığa zararlı olduğu söylenmektedir. Dr
İsmail Gümrükçüoğlu, önerilerine kulak verin.

Son yıllarda ıslak mendil kullanımı bir hayli yaygınlaştı. Islak mendillerin restoranlarda, okulda, evde, iş yerlerinde ve hastanelerde kullanılması ve hatta annelerin bebek alt temizliğini bile ıslak mendille yapmaları oldukça sakıncalı bir davranıştır. Gümrükçüoğlu ıslak mendillerin zararları hakkında şunları söyledi:
”Islak mendilleri sıktığınız zaman içinden genel itibariyle sıvı çıkar. Bu sıvı kimyasaldır. Islak mendil çok fazla kullanılırsa bu kimyasallar elde veya deride birikir. Yiyecekleri tuttuğumuzda veya elimizi ağzımıza götürdüğümüzde bu kimyasallar vücuda geçer. Uzun yıllar söz konusu kimyasalların vücutta birikmesi sağlık açısından olumsuzlar doğurur. Islak mendillerin kimyasal madde barındırdığı unutulmamalı, bu yüzden ıslak mendil kullanıldıktan sonra mümkünse eller suyla durulanmalı. En iyi temizlik şekli sabunla elleri yıkamak ve bol suyla durulamaktır. Ancak ıslak mendillerin kullanımı, suya ve sabuna ulaşılamayan durumlarda önemli bir ihtiyacı karşılamaktadır.”
Bir önceki Meniere hastalığının tedavisi var mı? başlıklı konumuzda baş dönmesi tedavisi, Meniere hastalığı ve meniere hastalığının tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: ıslak mendilin zararları, bebek ıslak mendilleri sağlıklı, Islak mendil elimizi ne kadar temizler, islak mendil sagliklimi, ıslak mendilin cilde zararları

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.