İstenmeyen tüylere lazer tedavisi

İstenmeyen tüylere lazer tedavisi

İstenmeyen tüylere çözüm olabilecek birçok yöntem var, ancak kullanılan bu yöntemler arasında son zamanların en popüleri, en sağlıklısı ve en zararsızı lazer epilasyon desek yeridir.

 

İstenmeyen tüylere lazer tedavisi

 

İstenmeyen tüyleri biran evvel vücudunuzdan uzaklaştırmak istiyorsanız en güvenilir ve sağlıklı olan lazer epilasyon yöntemini tercih etmelisiniz. Lazer epilasyon yöntemi ile tüylere kesin çözüm bulabilir ve ağrı, yanık gibi problemlerle de karşılaşmayabilirsiniz hanımlar . Diğer tüy dökme yöntemlerine nazaran daha avantajlı olan bu yöntem hakkında şimdi sizleri lazer epilasyon tüy alma yöntemi hakkında bilgilendireceğiz. Hem sağlıklı olması hem de güvenilirliği defalarca kanıtlanmış olan lazer epilasyonunu tercih etmek için şimdi tam zamanı hanımlar
Uzmanlar istenmeyen tüylere lazer epilasyonu ile son vermek isteyenlere havaların çok fazla ısınmadan bu isteklerini yerine getirmelerini öneriyorlar.
Lazer epilasyonun istenmeyen tüylere uzun bir süredir çözüm olduğundan bahseden Uz. Dr. Ayfer Aydın, lazer epilasyon hakkında şu bilgileri aktardır: “Lazerli epilasyon vücuttaki istenmeyen tüyleri acısız ve cilde zarar vermeden yok eden kalıcı bir yöntemdir. Özel olarak seçilen dalga boyundaki lazer ışınları kıl kökünde bulunan melanin pigmentini hedef alır. Lazer ışınını emen melanin pigmenti ısınır ve kıl kökü tahrip olur. Tüylerdeki melanin cilttekine göre daha konsantredir. Bu da cildin zarar görmesini önler. Lazerli epilasyondan etkili sonuç alabilmek için en az 4 seans düzenli olarak devam etmek gerekir.Seans sayısı, cilt tipine ve tüylerdeki yoğunluk ve renge göre değişir. Lazerli epilasyonla uygun gelişmişlikteki tüyler yok edildiği için bu evreye gelmeyen tüyler için uygun evre beklenir. Bu da seans sayısının artmasına neden olabilir. Cilt rengi açık, tüyleri koyu olan kişilerde oldukça hızlı ve başarılı sonuçlar elde edilmektedir.”
Lazeri epilasyonun radyasyon yaydığına dair söylentiler ortada dolaşmaktadır. Ancak Uz. Dr. Ayfer Aydın, lazerle radyasyonun hiçbir bağı olmadığını söyledi. Lazerle yapılan epilasyonun acısını da cımbızla tüy almaya benzediğini söyleyen Aydın, vücudun hassas olan bölgelerinde ağrının biraz daha arttığını, ancak dayanılmaz bir ağrı yaşatmadığının da altını çizdi.
Bir önceki Lazer epilasyonla varis tedavisi başlıklı konumuzda lazer ile varis tedavisi, lazerle varis nasıl tedavi edilir ve lazerle varis tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: Lazer tedavısı ıle tuy dokme, ıstenmeyen tuyler lazer epilasyon zamanı, istenmeyen tuylere lazer, istenmeyen tüylere lazer tedavisi, kıllara karşı lazer tedavisi ücretler

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.