Jinekomasti nasıl geçer?

Jinekomasti nasıl geçer?
Kendiliğinden geçme ihtimali yüksek olan jinekomasti sorunu geride hiçbir iz bırakmamaktadır. Kendiliğinden geçmeyen jinekomasti fazla ilerlemeden tedavi edilmelidir.
Halk arasında erkeklerde meme büyümesi olarak bilinen ve tıp dalındaki adı da Jinekomasti olan bu problem, çocukluktan ergenliğe geçiş döneminde görülmeye başlayarak ileri ki yaşlara kadar sürebilir ve çoğu kezde kendiliğinden geçer. Jinekomastinin oluşmasındaki baş sebep ise hormonlardır.

Jinekomastinin bazen kendiliğinden geçtiği görünmüş olsa da çoğu zaman tıbbi müdahale ister. Jinekomasti sıkıntısı yaşayanların önce iyi bir hekim kontrolünden geçirilmesi bu soruna neden olan sebeplerin öğrenilmesi gerekir
Çünkü jinekomasti ilerlediği zaman bazı sorunlara sebebiyet vermekte ve bunlardan en önemlisi de erkeklerin estetik görünümlerinden dolayı sıkıntıya düşmeleridir. Jinekomasti hastası erkeklerin bir çoğu göğüsleri belli olduğu için yaz aylarında t-shirt giymeye çekinir olurlar.
Göğüs büyümesi sorunu olan jinekomastinin tedavisi için en kesin çözüm ameliyattır. Jinekomasti ameliyatında yüzde 99′luk bir başarı sağlanır. Jinekomasti ameliyatı yaklaşık 2 saat içinde biter ve hasta en geç 3 gün içinde hastaneden taburcu olarak evine döner.

Jinekomasti tedavisi için en kesin yöntem ameliyattır ancak ameliyatın gerek kalmadığı, ilaçla ya da başta tedavi metotları ile de hastalık ortadan kaldırılabilmektedir. Ameliyat bazen hastanın seçimine kalır, bazen de başka bir tedavi yolu kalmadığı için yapılır. Ancak sorunun tamamen ortadan kalkmasını istiyorsanız çoğu uzmanın önerisi ameliyattır.
Bir önceki Ağrı kesicilerin zararları başlıklı konumuzda ağrı kesici zararları ve ağrı kesicilerin böbreklere zararları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: jinekomasti, jinekomasti nasıl geçer, erkeklerde jinekomasti nasıl anlaşılır, jinekomasti nasıl anlaşılır, jinekonastı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.