Kadife çiçeğinin faydaları nelerdir?

Kadife çiçeğinin faydaları nelerdir?
Latince adı Calendula Officinalis olan kadife çiçeği bizim ülkemizde dahil olmak üzere birçok Akdeniz ülkesinde yetişmekte ve sağlığımız için binnbir şifa sunmaktadır. Özellikle kuru ve hassas ciltler için çok faydalı bir bitkidir.
Kadife çiçeğinin faydalarını muhakkak uzmanların tavsiyelerinden duymuş, sağlık için özellikle de cilt güzelliği bakımından ne kadar faydalı ve mucizevi bir bitki olduğunun farkına varmışsınızdır.

 

Kadife çiçeğinin faydaları

 

Kadife çiçeği cilt sağlığını tehlikeye atan sorunlara karşı cildinizi oldukça başarılı bir şekilde korumaktadır. Gelin hep birlikte kadife çiçeğinin faydalarını gözden geçirelim
Kadife çiçeği aynı zamanda gözlerin daha iyi görmesini, kalbin ritmik bir şekilde çalışmasını ve varislerden de kurtulmanızı sağlar.
Kadife çiçeğinden yapılan bitkisel yağ güneş yanıklarına ve böcek sokmalarına karşı çok iyidir. Hoş kokusu ile de huzur verir. Banyo sonrası cildinize masaj yaparak sürebilirsiniz.
Bir önceki Bilgisayar ekranına yukarıdan bakın başlıklı konumuzda alın masajı, aydınlatma ve baş ağrıları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: kadife çiçeği faydaları, kadife çiçeğinin faydaları, kadife çiceğï yaprağinin faydalari, kadife çiçeğinin cilde faydaları, kadife çiçeği latincesi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.