Kadın Hastalığı Vajina Mikrobu Nedenleri Ve Tedavisi

Kadın Hastalığı Vajina Mikrobu Nedenleri Ve Tedavisi

Kadınların bir çoğunun sık karşılaştığı, ve aynı zamanda bütün kadınların karşılaşabileceği bir hastalıktır, Vajinal hastalıklar. Vulvadan uterusun serviks kısmına kadar uzanır. Peki vajinal mikrop nedir? Vajinal mikrobun sebepleri ve tedavisi nasıldır? Diye sorularınız varsa, mutlaka aşağıdaki makalemizi incelemenizi öneririz…

 
 
Vajina Mikrop Kaparsa – vajina mikrop kapması -vajina nasıl mikrop kapar sorularını yanıtlayacağız;

Vajina mesane ve rektum arasında bulunur. Vajinal hastalıklardan bir çoğu vajinal mikrop kapmasından oluşurlar. Vajna bir müskülomembranöz kanaldır
Vajinanon ön duvarı 7,5 – 15 cm arka duvarı ise 12,5 – 17,5 cm kadardır. Normalde birbirine temas halinde olan vajina duvarı doğum esnasında genişleme yeteneğine sahiptir.
Vajinada nadir patojen mikroorganizma bulunmasına karşılık çok sayıda nonpatojen mikroorganizma bulunmaktadır. Bunun sebebi, vajina içindeki salgının  bölgeyi patojen mikroorganizmalara karşı korumasıdır. Ancak çeşitli sebeplere bağlı olarak vajene patojen mikroorganizmalar yerleşebilir. Vajende yerleşerek çoğalan patojen mikroorganizmaları öldürmek için ilaç uygulanır. Vajinaya genellikle krem yada suppozituvar türü ilaçlar kullanılır. Kremler vajinaya ince tüp şeklindeki aplikatörde uygulanır. Vaginal ovül ise parmak veya aplikatör yardımı ile vajen içerisine yerleştirilir.
 
Bir önceki Emboli Hastalığı Ve Emboli Hastalığı Belirtileri Ve Tedavisi başlıklı konumuzda emboli hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: rahimin mikrop kapması, rahimde mikrop, rahimde mikrop nedir, vajina nerede bulunur, vajina mikrop kaparsa

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.