Kadınlar erkeklerden daha kolay sarhoş oluyor

Kadınlar erkeklerden daha kolay sarhoş oluyor

Uzmanlar “Erkeğe oranla daha narin bir yapıya sahip olan kadının alkole karşı direnci de daha azdır” dediler. Bakılanlar: kadınlar neden çabuk sarhoş olur, kadini en iyi sarhos etmek, kadini sarhos etmenin yollari, kadınlar niye daha çok sarhoş olur, sarhoş hesaplama.
Yapılan araştırmalarla, kadınların erkeklerden daha çabuk ve daha kolay bir şekilde sarhoş olmalarının nedeninin bir enzim olduğu tespit edildi.
Medical Tribune internet sitesinde yer alan habere göre, alkolün vücuttan atılmasında önemli rol oynayan chi-alkol-dehidrogenaz (Chi-ADH) adlı enzim, erkeklerde 2 kat daha fazla çalışıyor.
Bilim adamları, gönüllüler üzerinde yaptıkları deneylerde, alkol alan erkeklerde Chi-ADH enziminin hemen faaliyete geçtiğini, aynı miktar ve derece içki içen kadınlarda ise bu enzimin hem çok geç faaliyete geçtiğini, hem de çok yavaş çalıştığını kaydettiler.

Kadınların bu nedenden dolayı daha az içki tükettiğini belirten bilim adamları, bunun bir avantaj olduğunu, çünkü alkol alan kadınların karaciğerlerinin ve organlarının erkeklere oranla daha kolay zarar gördüğünü söylediler

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.