Kadınlar menopoza kaç yaşında girer?

Kadınlar menopoza kaç yaşında girer?
Biz bu konuyu sizler için araştırdık ve kadınların menopoza girme yaşı kaçtır bunu öğrendik. Bir çok kadınında en çok merak ettiği konulardan bir tanesi ne zaman menopoz dönemine adım atacaklarıdır.

Menopoz dönemi deyince hemen hemen herkesin aklına bir sıcaklama bir üşüme, depresyon, agresiflik, sinirlilik, kilo alma, şişkinlik ve yorgunluk hissi gibi şikayetlerin yaşanması gelir. İşte bir takım sorunlarla gelen menopoz döneminin genel ortalama yaşı hakkında edindiğimiz bilgiler.
Doğa gereği her genç kız beli bir yaşa geldikten sonra adet olmakta ve yine belli bir yaşa kadar adet görerek daha sonra adetten kesilmekte, menopoz dediğimiz artık adet görmeme dönemine girmektedir
Ancak her kadın menopoz döneminde bu tür şikayetleri yaşayacak diye bir kaide yoktur. Bazı kadınlar bu sorunları had safhalarda yaşarken bazıları da hiç yaşamaz ve sorunsuz bir menopoz dönemi geçirir.
Menopoz dönemi sorunlarından en ciddi olanı ise kemik erimesi (osteoporoz)’dur. Bu nedenle hekimler kadınların kalsiyum bakımından zengin beslenmelerini önermekteler. Süt, yoğurt, peynir gibi hayvansal gıdalar sıkça tüketilmelidir.

Gelelim sorumuzun cevabına. Kadınların menopoza girme yaşı ortalama 49-50 arasındadır. İdeal olan yaş sınırı budur. Ancak bazı kadınlar bu yaştan çok çok erken ya da çok çok geç menopoza girebiliyorlar. Hele ki günümüzde çoğu kadın 40’lı yaşına varmadan daha menopoza girmektedir. Bu tür durumlarda bir hekimle irtibata geçmelisiniz
Bir önceki Seyahate çıkacak anne adayları dikkatli olmalı başlıklı konumuzda anne adayları, Derin Ven Trombozu ve emboli hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: kadınlar kaç yaşında menopoza girer, kadın kaç yaşında menopoza girer, kadinlar kac yasinda menopaza girer, kadn kac yaşlnd menpoz girer, Emziren anne erken menopoza girer mi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.