Kadınlarda saç dökülmesinin sebepleri nelerdir?

Kadınlarda saç dökülmesinin sebepleri nelerdir?

Kadınların neredeyse %50′lik bir kısmında yoğun şekilde yaşanan problemler arasında gösterilen saç dökülmesi sorunu, genellikle sıkıntı, stres, yanlış ve düzensiz beslenme sonucunda ortaya çıkmaktadır.
Gelişi güzel gerçekleştirilen boyamalar saçların tellerinin kırılmasını neden olurken, devamlı toplanan saçlar gerilme sonucunda saç derisinin iltihaplanmasına, şişmesine ve saçların beslenmesinin engellemesine neden olacaktır.

Saçların birdenbire dökülmesi veya çokca dökülmesi estetik bir problem değilken, tıbbi bir enfeksiyon sonucunda gerçekleşebilir. Kimi zamanlarda ise saçların dökülmesi karaciğer, enzim, böbrek, kalsiyum ve tiroid bezlerindeki sorunun habercisidir. Uykusuzluk ve bozuk dişlerde saç dökülmesinin nedenleri arasında gösterilirken, saçınıza uygulanan boyaları gelişi güzel sürüp sacın yapısını bozmamanız ve en kaliteli olarak adlandırabileceğimiz besleyici özellikli boyaları kullanmanız gerekmektedir.
Bir önceki Tüylenme ( Hirsutismus ) nedir? başlıklı konumuzda Hirsutismus sorunu, Hirsutismus tedavisi ve tüylenme hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.