Kadınlarda saç ekimi nasıl yapılır?

Kadınlarda saç ekimi nasıl yapılır?
Eğer ki tetkikler sonucunda hormonal dengesizlere rastlanırsa önce bu sorun tedavi edilir ardından da saç ekimi gerçekleştirilir.
Son yıllarda uygulama sayısı bir hayli artan saç ekimi, saç dökülmesinin sadece erkeklerin değil kadınlarında büyük sorunu olduğu için kadınlara da uygulanmaktadır.
Erkeklere yapılan saç ekiminde saçlar oldukça kısaltılıyor. Hormonal analizin yapılma sebebi erkeklerdeki saç dökülmesi ile kadınlardaki saç dökülmesinin nedenlerinin farklılık göstermesidir.

Bayanların hormonal analiz tetkiklerinin yapılmasının ardından saç ekimi uygulamasının hiçbir zarar olmadığı için kelliğe sebep olan saç dökülmelerinde her kadın saç ekimi yaptırabilir. Ancak kadınlarda saç ekimi erkeklerinkiyle teknik olarak bir değişiklik göstermese de, uygulama öncesi erkeklerde gerek duyulmayan ama kadınlar için gerekli olan hormonal analizi yapılmaktadır
Kadınları düşündüren soru ise kadınlarda saç ekimi sırasında saçların kısalıp kısalmayacağıdır. Bu soruyu uzmanlarımız “saç kesilmeden de ekimi yapılabilir” diye cevaplıyorlar. Ancak bunun için saç ekimi yaptıracak olan kadınların hekimleri ile detaylı bir şekilde konuşmalarıdır. Çünkü bazı kadınların saçlarının tıraş edilmesi gerekebiliyor. Aksi durumda saçların bir kısmı kaybedilebilir.

Bir önceki Elleri gençleştirme yöntemleri başlıklı konumuzda el gençleştirme yöntemleri nelerdir hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: kadınlarda saç ekimi nasıl yapılır, kadınlara saç ekimi nasıl yapılır, sac ekimi kadinlarda

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.