Kahve ile selülit tedavisi

Kahve ile selülit tedavisi

Selülit tedavileri sizi de ilgilendiriyorsa, kadınlar kulübüne hoş geldiniz! Malum, kadınların en az yüzde 80inde selülit oluşumu vardır. …

Selülit tedavileri sizi de ilgilendiriyorsa, kadınlar kulübüne hoş geldiniz! Malum, kadınların en az yüzde 80inde selülit oluşumu vardır. Kimisinde az, kimisinde ileri derecede. Kimisinde az, kimisinde ileri derecede. Ama zayıf, şişman ayırt etmeksizin, büyük bir çoğunluk selülitlerle baş etmeye çalışır
Portakal kabuğunu andıran bu görüntüyü gidermek için pek çok tıbbi ve kozmetik yöntemden yararlanıyoruz. Ancak herkesin bunlara kolayca erişemeyeceğinin de farkındayız. Bu nedenle daha mütevazı, doğal olanakları da sizinle paylaşmak istiyorum. Azimle uygularsanız, ne kadar işe yaradığını göreceksiniz!
Kahve ilaç gibidir
Selülit kremleri ve gözaltı torbalanmaları için yapılan kremlerin içeriklerine bakarsınız, çoğunda kafein bulunduğunu görürsünüz. Kafein önemli bir ilaçtır. Tüm ilaçlar gibi de azı yarar, çoğu zarardır. Uykumuz geldiğinde kahve bizi nasıl bir anda ayağa kaldırabiliyorsa, hücrelerimizde de benzer bir etkiye yol açar. Yani onları harekete geçirir. Kafein, dünya üzerindeki 60dan fazla bitki türünün meyvesinde, tohumlarında ya da yapraklarında bulunur. En zengin kafein kaynağı kahvedir. Çayda, kahvenin ancak beşte biri kadar kafein vardır. Kullandığımız kahve çeşitleri içinde en fazla kafein filtre kahvede bulunur; 335 mllik fincanda ortalama 200 mg kadar… Denemeye hazır mısınız? O halde kendinize bir paket filtre kahve alın ve maliyeti gayet düşük olan bu selülit tedavisine başlayın…
* Önce banyonuzda yere bir bez veya kağıt serin.
* Sonra biraz filtre kahveyi pişirin ve kalan granülleri sıcak olarak bir kaseye aktarın. Bunlar toz halde değil, minik tanecikler biçimindedir.
* Küvetinizin kenarına oturup, ılık kahveyi selülitlerin yoğun olduğu yerlere ovalayarak sürüp, yayın. Soğuduysa onları yine ılıtın.
* İyi bir lif ile kahveli bacaklarınızı ovalayın. Kahve tanecikleri yerdeki beze dökülür ama cildinizde kalanlar yeterlidir.
* Ardından bacaklarınıza bir detox işlemi uygulamanız gerekir. En güzeli deniz yosunu ile sarmaktır. Deniz yosunu yoksa, naylon sargı kullanın. Üst bacağı tamamen sarın ve birkaç dakika bekleyin.
* Bu arada girinti ve çıkıntıları olan bir masaj aletiyle biraz masaj yapın ki selülitler biraz daha yumuşasın. Elinizde alet yoksa parmak uçlarıyla ovalayın.
* Son olarak sargıyı çözün, kahve artıklarını elinizle silkeleyin ve ılık su ile yıkayın. Bu yöntemi haftada iki kere tekrarlayın.

Kahveli krem de olur
Bir başka seçenek de kendinize kafeinli bir selülit kremi hazırlamaktır. Filtre kahveyi mutfak robotunda un haline getirin. Sonra da herhangi bir el kremi ile karıştırın. Bu karışımı her gün iki defa selülitli yerlerinize sürüp, bir saat bekletin ardından yıkayın. Haberiniz olsun, birçok ünlü model, defilelere kahve masajıyla hazırlanıyor.
Bir önceki Sünnet cinsel hastalıkları azaltıyor başlıklı konumuzda AIDS hastalığı, cinsel hastalıklar ve enfeksiyon riski hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: selülit nasıl geçer kadınlar kulübü, kafeinli selülit kremi, selülit kafein masaj, selülit nasıl gider kadınlar kulübü, ilerlemiş selülit için kahve masajı nasıl yapılır

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.