Kahve ve çay Alzheimer’a iyi geliyor

Kahve ve çay Alzheimer’a iyi geliyor

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar, günde 3-5 fincan kahve ve çay içen insanların Alzheimer hastalığına yakalanma riskinin, içmeyen kişilere göre yarıya düşebildiğini ortaya çıkardı.
Dünyada yaklaşık 20 milyon, Türkiye’de ise yaklaşık 300 bin Alzheimer hastası bulunduğunu bildiren Reem Nöroloji Merkezi kurucu doktoru nöroloji uzmanı Mehmet Yavuz, Alzheimer hastalığının tıp dünyasının en çok bütçe ayırdığı hastalıkların başında geldiğini kaydetti.
Yavuz, bu çalışmalar sonucu, kahvenin içerdiği kafein maddesinin, Alzheimer oluşumunda rol oynayan “beta amiloid” birikimini önemli ölçüde azalttığının, ayrıca yeşil çayın da Alzheimer’ı önleyici etkisinin bulunduğunun ortaya çıktığını ifade etti.
Bir önceki Cinsel isteksizliğin çareleri başlıklı konumuzda cinsel isteksizlik, erken boşalıyorum ve erken boşalıyorum ne yapabilirim hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: alzaymır hastalığına çok iyi geliyor, alzaymir icin hangi bitki iyi gelir, alzheimer ne iyi gelir, alzheimera iyi gelen besinler.
Yavuz, günlük yaşamın telaşı, internet, az kitap okumak, teknolojinin gelişimi ile elektromanyetik kirlilik gibi nedenlerin, insanlarda unutkanlığa yol açtığını ve Alzheimer hastalığını tetiklediğini vurguladı.

Alzheimer’ın ilk aşamasında önce hafıza ve bellek fonksiyonlarında dejenerasyon oluştuğunu, hastalığın daha sonra beyin fonksiyonlarına da sıçrayarak kişinin tüm kişisel ve sosyal faaliyetleri bozduğunu anlatan Yavuz, İsveçli ve Finli nörologların yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgi verdi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.