Kakao yağının cilde faydaları

Kakao yağının cilde faydaları
Başta çikolata olmak üzere daha birçok gıda ürünleri ile kakao yağının tadına bakmaktayız. Kozmetik ürünlerinde sıkça kullanılan kakao yağı, uzun raf ömrüne sahip olması ile gıda sektöründe de vazgeçilmezlerindendir.

 

Kakao yağının cilde yararları

 
Antioksidan özelliği ile serbest radikaller üzerinde olumlu etki göstererek yaşlanma problemini geciktirmekte, aynı zamanda yaşlanmanın ortaya çıkardığı kırışıklık sorunlarını da yok etmektedir.
Kakao ağacının yapraklarının toplanıp çeşitli işlemlerden geçirilmesi ile hazırlanan kakao yağı, içerisinde E vitamini ihtiva eden, cilt problemlerine mani olan ve cilt için sayılamayacak kadar çok faydası olan bitkisel yağlardandır. Cildin nemlenmesinde son derece önemli bir yer tutan kakao yağı, özellikle hassas ciltlerin nemlendirilmesinde başarılıdır
Hassas cilde sahip olanlar çok iyi bilirler ki kullandıkları çoğu nemlendirici ürünler ciltlerinde tahrişe sebep olmaktadır. Ancak kakao yağının bu tür yan etkileri bulunmadığı için son derece nemli ve yumuşak bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Cilt yaralarının biran evvel geçmesi için elinden geleni yapan kakao yağı son derece başarılı olmaktadır. Cildin doğal parlaklığını kazanmasına da yardımcı olan bu bitkisel yağ, kadınların gebelik dönemlerinde yakındıkları çatlak sorununu da önlemekte ve oluşan çatlakları da tedavi ederek sorunu minimuma indirmektedir.
Kakao yağı güneş kremlerinin içerisinde de yer alarak bronzlaşmanıza yardımcı oluyor. Ancak kakao yağı güneşin zararlı ışınlarından korumamaktadır. Bunun için yüksek faktörlü güneş kremlerini kullanmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Yumurta akının cilde faydaları nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: kakao yaginin faydalari, kakao yağı sivilceye iyi gelirmi, kakao yaginin cilde faydalari, kakao yaginin yüze faydalari, kakoo yagın yüze faydaları

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.