Kalbi zorlayan davranışlar nelerdir?

Kalbi zorlayan davranışlar nelerdir?
Bunun için ilk yapmamız gereken davranışlar arasında uzun süren hareketsizlikler yer alır.
Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre üç kişiden birinin kalp sorunu yaşadığı ortaya çıkmış ve kalp hastalarının sağlıklı bir yaşam sürmek adına hiçbir şey yapmamaları ve yeteri kadar doktorlarının önerilerine uyum sağlamamaları da ölüm oranlarını yükselmiştir. Uzmanlar kalp hastalarına kalplerini yoran davranışlardan kaçınmalarını, daha sağlıklı beslenmelerini ve düzenli egzersiz yapmalarını önermekteler. Kaliteli yaşamı en çok etkileyen sağlık problemlerine yol açan kalp hastalıkları, mütenevvi sorunlardan ötürü ortaya çıkmakta ve bireylerin günlük yaşamlarını bir hayli etkilemektedir.

 
Kalbi zorlayan hareketlerden ve alışkanlıklardan uzak durulması gerektiğinin altını çize kalp doktorlarının bu önerilerine kulak vermez isek, sağlığımızı daha kötü etkileyen sorunlarla karşılaşırız
Uzun bir süre hareketsiz kalmak kalbi zorlayan en kötü davranışlardan biridir. Uzmanlar hareket olanağını sağlamak için periyodik olarak yürünmesini öneriyorlar.
Kalp sağlığı için sporunda önemi oldukça büyüktür. ancak bilinçsiz yapılan sporlar kalp sağlığına yarardan çok zarar sağlamaktadır. Bilinçsiz sporda kalbi zorlayan en önemli davranışlardandır.

Strese girmek ve agresifleşmekte kalbi yoran durumlardandır. Hele ki stresinizi içinizde yaşıyorsanız daha büyük bir risk altındasınız demektir. Bunların yanı sıra uyku düzensizliği, vücuda aşırı yüklenmek ve çok fazla alkol tüketmekte kalbi yoran şeyler arasındadır.
Aşırı yemek yemekte kalbi zorlar. Çünkü aşırı yemek yemek obeziteye kadar ulaşan kilo sorunlarına yol açar. Bu yüzden az yemek yemeli, şekerli içeceklerden uzak durulmalı ve bol bol su tüketmeliyiz. Uzun soluklu diyetlerinde kalbi yorduğu unutulmamalı ve sigaradan uzak durulmalıdır.
Bireylerin kalp hastalıkları riski altında olmadıklarını düşünmeleri de kalp hastalıklarının görülmesindeki en büyük problemdir. Çünkü bu kişilerin sahip oldukları bu düşünce onları daha çok kalp hastalıklarına yakınlaştırır.

Bir önceki yazımız olan Şekerli içeceklerin kalbe zararları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: kalbi yoran şeyler, kalp krizi geçirenlerin davranışları, kalbi sıkıstıranlar nelerdir, kalbi yoran şeyler nelerdir, vücudu yoran hareketler

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.