Kalp hastaları spor yerine egzersiz yapmalı

Kalp hastaları spor yerine egzersiz yapmalı

Kalp rahatsızlığı olan her yaştan insanın spor yapması sakıncalı ancak her insan egzersiz yapabilir. Dr. Yalçın Kaya, kalp rahatsızlığı olanların kesinlikle spor yapmaması gerektiğini söyledi. Uzmanlar, kalp sorunu olanların spor yapmaktan kaçınmaları konusunda uyarılarda bulunuyor.
Selçuk Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulundan Yrd. Doç

Sporun içinde yenme, yenilme ve rekabet kavramları vardır. Bu da kişinin kalbine aşırı yüklenmesine ve kalbin zayıf yerinden patlak vermesine neden olabilir.
Kalp rahatsızlığı olanlara spor yapmalarını önermiyoruz.

Tenis, futbol veya basketbol maçında, kişi oyunu kazanabilmek için kalbine bazen aşırı derecede yüklenmek zorunda kalabilir. O nedenle, bu insanların spor yerine egzersiz yapması daha doğru.
Bilinçli ve amaçlı yapılan egzersizler, kalbe fayda sağlar. Yürüyüş, koşu ve aerobik gibi beden hareketleri; kalbin güçlenmesine yardımcı olan aktivitelerdir.”
Bir önceki Kalp raporu almadan spora başlamayın başlıklı konumuzda egzersiz yapmak, Kalp Sağlığı ve spor yapmak hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: kalp romatizması olan spor yapabilirmi, kalp hastalari spor yapabilir mi, kalp hastalari ve pilates, kalp hastaligi egzersizler, kalp hastası kayak yapabilir mi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.