Kalp yaşını küçültmek için neler yapılmalı?

Kalp yaşını küçültmek için neler yapılmalı?
Bunun için kalbinizi iyi beslemeli ve ne tükettiğinize ihtimam göstermelisiniz. Kalp yaşınızı küçülterek kalp hastalıklarından korunabilir ve kalbinizin sağlık çıtasını yükseltebilirsiniz.
Kalbinizin sağlıklı olmasını ve sıhhatli bir yaşam sürmek için elinizden geleni yapmaya hazır ve nazırsanız kalp yaşınızı küçültmelisiniz. Türk Kardiyoloji Derneği bu manada yapmış olduğu bazı çalışmalarla insanları kalp yaşını küçültmeye davet ediyor. Kalp yaşını küçültmek için işte yapacaklarınız;

 

Kalp yaşı nasıl küçültülür?

 
Kalp sağlığın en dikkat isteyen organlarındandır
Bunun için günlük beslenme alışkanlığınızı gözden geçirin ve kalbiniz için en sağlıklı besinleri tüketin. Ayrıca beslenme programınızdan çıkartacağınız ve günlük yaşamınıza ekleyeceğiniz aktiviteleri de unutmayın.
Yeterli ve düzenli beslenmek kalp yaşını küçültmek için atılan en önemli adımlardandır. Günlük beş porsiyon meyve-sebze tüketmelisiniz. Ayrıca doymuş yağlardan ve sodyum içeren gıdalardan uzak durmalısınız.

Bol çeşitli beslenin. Beslenme programınızda kalbinizin sağlığını tehdit etmeyen her türlü besinlere yer verin. Her gıdanın kendine göre faydaları bulunur, bu faydalardan yararlanın.
Hareketsiz yaşam tarzından uzak durun. Mümkün olduğu kadar aktif olup, düzenli egzersiz ya da yürüyüş yapın. Rutin olarak yapacağınız otuz dakikalık fiziksel aktiviteler kalp yaşınızı küçültmek için oldukça faydalı bir davranıştır.
Sigaradan ve alkolden uzak durun.
İdeal vücut kilonuzu koruyun.
Stresten uzak durun.

Bir önceki yazımız olan Kalp için egzersiz yapmanın faydaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: kalp nasil kücülür

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.