Kalp yetmezliği tarihe mi karışıyor?

Kalp yetmezliği tarihe mi karışıyor?

Hafif kalp yetmezliği olan katılımcılar iki gruba ayrıldı.

“Kardiyak resenkronizasyon” adı verilen tedavi yöntemi, kalp yetmezliği riskini yüzde 41 azaltıyor.
“New England Journal of Medicine” dergisinde yayımlanan araştırmaya ABD, Kanada ve Avrupa’daki 110 hastaneden 1820 hasta katıldı.
ABD’nin Loyola Üniversitesinden Dr. David Wilber ve ekibi, yaptıkları klinik araştırmanın sonuçlarının, ilk kez kalp yetmezliğinin ilk belirtilerinin bu tedaviyle durdurulduğunu gösterdiğini belirttiler
İlk gruba kardiyak resenkronizasyon tedavi cihazı ve kalbin anormal atışının normale dönmesini sağlayan defibrilatör; diğer gruba ise sadece halk arasında elektroşok cihazı olarak da bilinen defibrilatör takıldı.

İlk gruptakilerin hastaneye kaldırılmayı ya da iğne vurulmasını gerektirecek kalp yetmezliği riskinin yüzde 41 azaldığı görüldü.
Kardiyak resenkronizasyon tedavi cihazı göğsün üst kısmına takılıyor. Cihaz kalbin birçok noktasına eş zamanlı elektrik gönderiyor, bunlar da sol karıncığının kasılmalarını düzenliyor.
Bir önceki Kalp krizi en çok sabahları vuruyor başlıklı konumuzda kalp krizi, kalp krizi geçirme riski ve kalp krizi geçirmek hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: hafif kalp yetmezliği, kalp hastalığı tarihe karışıyor

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.