Kanamasız bademcik ameliyatı

Kanamasız bademcik ameliyatı
Bilhassa çocuklarda sık sık ortaya çıkan bademcik şişmeleri bademciğin dışarıdan birtakım mikrop ve bakterileri alarak hacmen büyümesi anlamına gelmekte ve iriliği had safhalara ulaşan bademcik tedavisi için ameliyat önerilmektedir. Günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte bademcik ameliyatı artık ağrısız ve kanamasız olarak gerçekleşmektedir.

Bademciğin boyutunda ciddi bir büyüme gerçekleşmişse, ilk uygulanan tedavi yöntemlerine de bir cevap alınamıyorsa kanamasız bademcik tedavisi uygulamasına başvurulur.
Bademcik, boğaz bölgesinde yer alan, vücudun savunma sisteminde önemli rolü bulunan unsurlardan biri olup solunum yolu ile vücudumuza girmeye çalışan mikropları engellemekle mesuldür. Bu yazımızda sizlere kanamasız bademcik ameliyatı nasıl yapılır bundan bahsedeceğiz
Bu zamana kadar gerçekleşen klasik bademcik ameliyatlarından farklı bir metot olan kanamasız bademcik ameliyatı “thermal welding” sistemi kullanılarak yapılmaktadır. Thermal welding sistemi sayesinde bademcik ameliyatı yaraları da hızla iyileşmektedir. Klasik yöntemlerle 2-3 haftada iyileşen yaralar bu sistem ile bir haftada iyileşmektedir.

Daha çok çocukların bademcik tedavisinden kullanılan thermal welding yöntemi uygulama öncesi uzman hekiminizle detaylı bir görüşme yapmalısınız. Ağrısız ve kanamasız bademcik ameliyatı tedavisi hakkında alacağınız bilgiler sayesinde yöntemin ne kadar faydalı olduğunu kulaklarınızla da duymuş olacaksınız.
Bir önceki Baş ağrısı sebepleri ve baş ağrısı tedavileri, Baş ağrısı konusunda önemli bilgiler yer almakta başlıklı konumuzda baş ağrısı çeşitleri, baş ağrısı nedenleri ve baş ağrısı sebepleri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: ağrısız kanamasız bademcik ameliyatı video, bademcik amaliyatı baş ağrısı yapıyormu, thermal welding yontemiyle bademcik ameliyat fiyati

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.