Kanı sulandıran ilaçlarda yeni dönem

Kanı sulandıran ilaçlarda yeni dönem
Ulusal Hematoloji Kongresi’nin başkanlığını da üstlenen Türk Hematoloji Derneği Başkanı ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hematoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Kanı sulandıran yeni bir ilacın üretildiğini açıklayan uzmanlar, söz konusu ilacın yakın gelecekte piyasaya sürülmesi bekleniyor. Dr.
Birçok hastalığa maruz kalan hastaların kullanmak zorunda kaldığı kan sulandırıcı ilaçlarda yeni bir aşamaya geçildi.
Antalya’da düzenlenen 35
Muhit Özcan, kalp kapak hastalığı başta olmak üzere çeşitli nedenlerle kalp ritmi bozukluğu olan, damar tıkanıklığı sorunu yaşayan ve diz kapağı veya kalçadan ortopedik ameliyat geçirenlerin kullandığı kan sulandırıcı ilacın 50 yıl önce üretildiğine dikkati çekti.
Oral yoldan kullanılan bu ilacı “zor bir ilaç” olarak tanımlayan Özcan, alınan gıdalarla etkileşebilen, kullanan kişilerin ayda bir veya iki kez kan testi yaptırması gereken bu ilacın yerini doldurması amacıyla birçok araştırmanın yapıldığını anlattı.
Kan testi yaptırmaları gerekmeyecek

Şu anda üretimi gerçekleştirilen ve iki grup hasta üzerinde denemeleri yapılan ilacın en az mevcut ilaç kadar güvenli, onun kadar faydalı olduğunun görüldüğünü bildiren Özcan, yeni ilacın, hastaların sürekli kan testi yaptırmasını gerektirmediğini, başka ilaçlarla çok az etkileştiğini ve yasak gıdalar listesinin ise çok kısa olduğunu vurguladı.
Mevcut ilaca göre daha pahalıya satılacak olmasının ilacın tek dezavantajı olduğunu savunan Özcan, yakın gelecekte piyasaya çıkması beklenen ilacın, kan sulandırıcı ilaç kullanması zorunlu hastaların yaşam kalitesini çok yükselteceğini iddia etti.
Bir önceki Cinsel isteksizliğin çareleri başlıklı konumuzda cinsel isteksizlik, erken boşalıyorum ve erken boşalıyorum ne yapabilirim hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: hematoloji belirtileri, kan sulandirici kullanmis hastayi ameliyat etmek, kanı sulandıran ilaçlar

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.