Kanlı balgam neden olur?

Kanlı balgam neden olur?

Kanlı balgam nedenleri hakkında Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Parlak kırmızı ya da koyu kırmızı renkte köpüklü olarak çıkartılan balgam ciddi bir hastalığın mı habercisidir?

Balgamın kanlı olarak çıkması tıp dilinde Hemoptizi olarak tanımlanmaktadır. Ahmet Rasim Küçükusta kanlı balgam çıkartanlar için çarpıcı ve açıklayıcı açıklamalarda bulundu. Kanlı balgamın çoğu kişinin akciğerden geldiğini birebir hissettiğini söyleyen Ahmet Rasim Küçükusta, Hemoptizi önemli bir rahatsızlıktır, üstesinde durulmasında fayda var diye konuştu
Küçükusta kanlı balgamın sebepleri muhakkak araştırılmalıdır diyerek akciğer kanseri, verem, zatürre, bronşektazi, akciğer absesi, kalp-dolaşım sistemi, kan ve böbrek hastalıklarının etkisinin olduğunu söylemekte.
Şiddetli öksürükler, burun kanaması, boğaz ve gırtlaktan gelen kanamalar için hastaların kulak, burun, boğaz muayenesi olmasını öneren Küçükusta, gerekirse akciğer röntgeni, bilgisayarlı tomografi ve bronkoskopik incelemelerde yapılmalıdır diyor.

Bir önceki yazımız olan Erkeklerde idrar kaçırma nedenleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: kanlı balgam sebepleri, kanlı balgam neden olur, kanli balgam var, kanlı balgam gelmesinin nedenleri, kanlı balgam neden gelir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.