Kansere Karşı Sebze Meyve

Kansere Karşı Sebze Meyve
Science dergisinde yayınlanan makeleye göre, ABD de, Columbia Presperitian Sağlık Merkezi nde çalışan Dr. Nicholas Gonzales, pankreas kanserini, kemoterapiye karşı sebze, meyve, vitamin ve mineraller ile tedavi etmeyi hastaları üzerinde denedi ve başarılı oldu. Araştırmaya katılan 11 hastadan 9 unun bir ile 2 yıl arasında yaşadığı, 2 hastanın 3.5 ve 4.5 yıldır yaşamakta olduğu kaydedildi. Amerikan Ulusal Kanser Enstitüsü tarafından 1.4 milyon dolarlık araştırma ödülünü de kazanan Gonzales in, çalışmasını daha ileriye götürmek ve bilimsel olarak kanıtlamak için, bir dizi araştırma yapacağı bildirildi.

Pankreas hastalarında yaşama ömrünün ortalama 5 ila 6 ay arasında uzatılabileceğini açıklayan Gonzales in, 11 pankreas kanseri hastası üzerinde yaptığı araştırmalarda, hastalara yüksek oranda sebze, meyve ve meyve suları, biraz yoğurt, balık ve yumurta verdiği, bu uygulamasını vitamin, çeşitli bitki özleri ve mineraller vererek desteklediği belirtildi
Dr. Gonzalez in araştırmasının sonucu daha bilimsel olarak kanıtlandığı takdirde, uzun zamandır gündemde olan sebze, meyve, yoğurt, balık, mineraller ve vitaminlerin insan sağlığında önemleri bir kez daha ispatlanmış olacak.

 

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.