Kaplıcanın faydaları nelerdir?

Kaplıcanın faydaları nelerdir?
Zeki Karagülle, şeker ve astım hastalarının yılda iki kez kaplıcalara uğramasını öneriyor. Hem vücudun rahatlaması hem de sağlık sorunlarına karşı vücudumuzun şifa bulmasına yarar sağlayan kaplıcalar yaşlılık dönemlerinde her yıl muhakkak uğranması gereken yerlerdendir. Uzmanlar kaplıcaların faydalarından şöyle bahsettiler:

 
İstanbul Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Türkiye Kaplıca Talasso ve Kür Merkezleri Derneği Başkanı Prof.
Hastalıkları tedavi etmede önemli bir yere sahip olan kaplıcalara yılda iki kez gidilmesini öneren uzmanlar kaplıcaların faydaları hakkında bilgiler verirken 10 günden fazla kaplıcalarda kalınmamasının da altını çizdiler. Dr
Ancak kaplıcalarda fazla durulmaması gerektiğini de söyleyen Karagülle, hastalığın seyrine göre bu sürenin biraz daha arttırabileceğinin altını çizerek bunu şöyle açıkladı: “Kaplıcalarda kalma süresi hastalığın tipine, hastanın durumuna göre ayarlanıyor. Mesela diz kireçlenmesinde 7-10 gün süren uygulamayla 6 aya kadar varan iyilik elde edebiliyorsunuz. Ama romatoid artrit, ankilozan spondilit gibi bir durum söz konusuysa bu süre 15 gün ya da 3 hafta sürmelidir. Sedef hastaları ise 3 hafta kalabilir.”

 

Kaplıcanın faydaları

  Bakılanlar: kaplıcalar, kaplica, kaplıcanın kadınlara faydaları, gebeliği sağlayan kaplıca, kaplıcaların faydaları nelerdir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.