Karaciğer yetmezliği belirtileri

Karaciğer yetmezliği belirtileri
Bu fonksiyonlarında husule gelen aksamaların sıkça görülmesi tıp tarafından normal karşılanmaktadır.

Karaciğer yetmezliğinin belirtileri nelerdir?

 

Hastalarda karaciğer yetmezliğinden kaynaklanan bazı sağlık sorunları ortaya çıkar. Fonksiyonlarda ortaya çıkan aksamalar eğer küçük çaplı ise hafif karaciğer yetmezliği, büyük çaplı ise de ağır karaciğer yetmezliği olarak tanımlanır.
İç organlarımızdan olan karaciğerin görevlerini kısmi olarak ya da tamamen yerine getirememesinden kaynaklanan soruna karaciğer yetmezliği adı verilmektedir. Karaciğer yetmezliği çağımızın en sık rastlanan sağlık problemlerinden biri olmakta ve çoğu birey bu sorunla başa çıkmak için çaba sarf etmektedir.

Karaciğer çok fonksiyonlu bir organdır
Bu sağlık sorunları karaciğer yetmezliğinin belirtileridir. Ortaya çıkan bu belirtiler doğrultusunda karaciğer yetmezliğinin tanısı konur. Bunlar; mide bulantısı, bağırsaklarda biriken gazın karna verdiği şişkinlik, hem ruhsal açıdan hem cinsel açıdan güç kaybı, sürekli uyuma isteği, ani giren baş ağrıları, egzama gibi şikayetlerdir.
Bir önceki Kulak tıkanması neden olur? başlıklı konumuzda kulak tıkanması hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: karaciğer yetmezliği belirtileri, karaciğer yetmezliği nasıl anlaşılır, karaciger yetmezligi, bebeklerde akciger iflası, karaciğer yetmezliğinin belirtileri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.