Karın zarı iltihabı belirtileri

Karın zarı iltihabı belirtileri
Ağrıların şiddeti günlük yaşamı alt üst edecek biçimdedir. Kaliteli yaşamı olumsuz etkileyen karın zarı iltihabında başta göbek çevresi olmak üzere şiddetli ağrılar hissedilir. Karın zarı iltihabı bazı durumlarda mikroplara bağlı olarak ta ortaya çıkabilir.
Karın zarı iltihabı sindirim sistemindeki bir delinme, apse de açılma ya da bir enfeksiyonun karın boşluğuna yayılma sonucu husule gelen ne kadar süreceği belli olmayan ve hızlı bir şekilde ilerleyen bir rahatsızlıktır. Ekseri kadınlarda sıkça ortaya çıkan bu rahatsızlık oldukça önemlidir ve cerrahi tedavi gerektirir.

Karın zarı iltihaplanmasında bir takım semptomlar ortaya çıkar
Ağrıların yanı sıra mide bulantıları ve buna eşlik eden kusmalarda karın zarı iltihabının belirtileri arasındadır.
Bu rahatsızlığı yaşayan kişilerde karın kasılmaları da gözlenir. Karın zarı iltihabı belirtilerinden birini yaşıyorsanız uzman bir hekime giderek muayene olmalı ve erken evrede tedaviye başlamalısınız. Hastalığın teşhisi için kan testleri ve karın boşluğundan iğne yardımıyla alınan sıvı incelemesi yapılacaktır.

Bir önceki yazımız olan Jinekomasti nasıl geçer? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: Karin zari iltihabi, karında iltihaplanma belirtileri, karınzarı iltahabının yan etkileri nelerdir, karin ici enfeksiyon nasil anlasilir, mide zari iltihabi bulasici mi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.