Karın zarı iltihabı tedavisi

Karın zarı iltihabı tedavisi

Karın zarı iltihabı tedavisinde ilk evrelerde antibiyotik tedavisi uygulanmaktadır. Hastaların bu sorunu önemsemesi ve uzman bir hekime başvurması hastalığın daha erken evrelerde daha basit tedavi yöntemleri ile ortadan kaldırılması için çok önemlidir.
Karın zarı iltihabı belirtileri ile ilgili sizleri daha önce bilgilendirmiş ve hastalığın tamamen ortadan kalkması için en etkili çözüm yolunun cerrahi işlemler olduğunu söylenmiştik. Karın zarı iltihabı belirtileri başlıklı konumuza göz atarak bu rahatsızlığın belirtileri hakkında bilgilenebilirsiniz.

İveğen ve süreğen bir şekilde görülen karın zarı iltihaplanması ciddiye alınması gereken rahatsızlıklardan bir tanesi olduğu için belirtileri iyi gözlemlenmeli ve karın zarı iltihabını yok etmeye yönelik en uygun tedavi metodu uygulanmalıdır. Ancak her karın zarı iltihabı yaşayanlara cerrahi işlemler uygulanmamakta, antibiyotik ve bir takım ilaçlarla ya da serum ile de karın zarı iltihabı tedavi edilebilmektedir
İlerlemiş olan ve verem kökenli karın zarı iltihabında ise verem ilaçları kullanılarak hastalık tedavi edilmeye çalışılır. Antibiyotik ve verem ilaçlarının yanı sıra serum uygulamasına da gerek duyulmaktadır. Geçmeyen karın zarı iltihabında ise tek çözüm yolu cerrahi işlemler olduğundan, karın boşluğu açılır, irinli sıvı emilir, ardından antibiyotikli sıvı ile karın boşluğu yıkanarak yapılan ameliyat ile hasta tedavi edilir.

Bir önceki Karın zarı iltihabı belirtileri başlıklı konumuzda karın zarı iltihabı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: karinzari iltihabi, karin zarindaki iltihaba ne iyi gelir, gobek icinde kurumus iltihap nasil gider, mide zarı iltihabı nasıl iyilesir, karın boşluğu iltihabı tedavisi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.