Kaşların uzaması için ne yapmalı?

Kaşların uzaması için ne yapmalı?
Kaşların uzaması için uzmanların kaş uzatma önerilerini sizler için bir araya getirdik, buyurun…

 
Kaşları uzatmak sizlere ulaşılması zor bir hedef gibi gelebilir, ancak düşündüğünüz gibi değildir. Kaşlarınızın dökülmesinden ya da kaş alırken yaşadığınız bir takım sorunlardan dolayı kaşlarınızı uzatma çabası içerisindeyseniz, sizlere en kısa süre kaş uzatmak için ne yapılması gerektiğini yazımızdan öğrenin. Kaşlarınızı uzatmak için yapacaklarınız çok fazla da değil. Genetik sebeplerle yakında ilgili olan kaşlar kimisinde uzun veya gür iken kimisinde de kısa ya da seyrektir.
Çekici bir göz, etkileyici gür kirpikler kadar uzun ve biçimli kaşlarda estetik görünümümüzü etkileyen ve güzelliğimizi pekiştiren, bunların yanı sıra bakışlarımıza anlam katan, yüz ifadesini yansıtan en önemli şeylerden bir tanesidir
Sizin kaşlarınız kısa olan gruba giriyor ise kaşları uzatmak için yapacaklarınız oldukça basit şeyler.
Kaş ve kirpik uzatmada uzmanlar D vitaminin önemini vurgularlar. Uzmanların bu önerisine kulak vererek D vitamini bakımından zengin bir beslenme programı hazırlayabilirsiniz. Günlük alınan vitaminler kirpik ve kaş uzatmada son derece önemlidir.

D vitaminin yanı sıra B12 vitamini de aynı öneme sahiptir. Sağlıklı bir şekilde kaşlarınızın uzamasını ve kaş dökülmelerinin önüne geçmek istiyorsanız B12 vitaminini de beslenme programınızdan eksik etmemelisiniz.
Demir yönünden zengin bir beslenme de kaşların hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlar. Brokoli ve ıspanak gibi gıdalar bolca demir ihtiva ettiği için, kaşlarınızın uzamasına muavenet etmektedir. Demir, D ve B12 vitaminlerinin yanı sıra Omega3 balık yağı ve Badem yağıda son derece etkili olan çözüm yollarından bir tanesidir.
Son olarak ise kaşlarınızı boyamamanızı öneriyoruz. Çünkü kullandığınız kaş boyama ürünleri kaşlarınızın dökülmesine yol açabilir. Bu tür ürünler kaş köklerine zarar vermez ancak var olan kaşlarınız üzerinde olumsuz etki yaratarak dökülmelerine yol açar.

Bir önceki yazımız olan Yumurta sarısının saçlara faydaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: kaş uzaması, kaslari uzatmak icin, kaşların uzaması için ne yapmalı, kaşlar nasıl uzar, kaş uzatmak için ne yapılmalı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.