Keçiboynuzu nasıl kullanılır?

Keçiboynuzu nasıl kullanılır?

Uzmanlar keçiboynuzunun, nefes darlığı, astım, akciğer kanseri, mide ve bağırsak hastalıkları, cinsel isteksizlik, kansızlık, iktidarsızlık ve sperm azlığı gibi birçok rahatsızlığa karşı etkili olduğunu belirtiyor.
Keçiboynuzu ve pekmezi yüksek besin değeri ile özellikle zayıflık çekenlere ve gelişim çağındaki çocuklara oldukça faydalı bir besindir.
Oldukça besleyici ve farklı tadıyla özel bir besin olan keçiboynuzu, harnup olarak da bilinir. Peki, keçiboynuzunu nasıl kullanmalı? İşte cevaplar…
8-10 metre yüksekliğinde, daima yeşil kalan bir ağaç olan keçiboynuzu bitkisi siyah boynuz şeklinde meyvelere sahiptir. A, B ve E vitaminleri ile bol miktarda potasyum, kalsiyum ve fosfor içerir

Keçiboynuzu, aşağıdaki şekillerde kullanılabilir:

– Meyveleri taze ve kuru olarak yenir, çekirdeklerinden yararlanılabilir.
– Yaprakları ve dalları kurutulup kaynatılarak keçiboynuzu çayı yapılabilir.
– Keçiboynuzu, pekmez olarak tüketildiğinde de oldukça faydalıdır. Her gün düzenli olarak keçiboynuzu pekmezi yiyerek yapılacak keçiboynuzu kürü özellikle kansızlık çekenlere ve sperm azlığı şikâyeti olanlara çok yararlıdır.
– Keçiboynuzu çekirdeği öğütülüp suda kaynatıldıktan sonra lapa yapılarak vücuttaki şişkinlik ve yaralara sürülürse çok faydası görülür. Bu lapa basur memelerine de sürülebilir.
Bir önceki Bilgisayara bakma sendromu yayılıyor başlıklı konumuzda alın masajı, aydınlatma ve baş ağrıları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: keçiboynuzu nasıl yenir, keçi boynuzu pekmezi nasıl kullanılır, keçi boynuzu nasıl yenir, Harnup Pekmezi Nasıl Kullanılır, keçiboynuzu pekmezi nasil kullanilir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.