Kemik erimesine ne iyi gelir?

Kemik erimesine ne iyi gelir?
Çünkü adet kanamaları kalsiyum ve demir bakımından kemikleri zayıflatmaktadır.
Kemik yoğunluğunun azalması ile karakterize olan kemik erimesi (osteoporoz) hastalığı erkeklere nispeten daha çok kadınlarda meydana gelmekte ve hayatı ciddi manada etkilemektedir. Söz konusu hastalığın kadınlarda daha çok görülmesinin sebebi ise adet kanamalarıdır. Özellikle kalsiyum ve demir gibi kemikleri güçlendiren besinler tüketilmelidir.

 

Kemik erimesi sorununa karşı alınabilecek en etkili önlem beslenmeye son derece dikkat etmektir
Kemik yapısına olumlu etkisi olan kalsiyum ve demirin yanı sıra çinko, sodyum, potasyum, selenyum ihtiva eden besinlerde bolca tüketilmelidir.
Kemik erimesine iyi gelen yiyecekler kayısı, süt, soğan, marul, brokoli, kuru erik, üzüm çekirdeği, nar özü, elma ve portakal gibi besinlerdir. Bu besinleri günlük beslenme programınızdan eksik etmemelisiniz. Mevcut kemik kitlesinin korunması veya artırılması ve kırıkların önlenmesi için bu besinler oldukça faydalıdır.
Bir önceki Doğal yöntemlerle kilo verme başlıklı konumuzda kilo verme önerileri, kilo verme yöntemleri ve kilo vermek için ne yapılmalı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: kemik erimesine ne iyi gelir, Kemik Agrilarina Ne İyi Gelir, kemik erimesine neiyiyigelir, kemik erimesi ne iyi gelir, osteoporoza iyi gelen yiyecekler

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.