Kene çıkarmanın en kolay yolu: Tickner Kene Sökücü

Kene çıkarmanın en kolay yolu: Tickner Kene Sökücü
Halk arasında yaygın olarak kullanılan yağ, ip, sabunlu su gibi çeşitli metotlarla çıkarılmaya çalışılırken stres ve baskı altında bulunan kene, hızla salgıladığı sıvı ile çok tehlikeli bakteri ve virüsler aktarıyor. Bu sayede hayvanın herhangi bir reaksiyon göstermesi de engellenmiş oluyor.

Kenelerden korkmanıza gerek kalmadı
Keneyi elimizle çekip çıkarmak ya da bir cımbızla çekmek, kenenin kafasının kopmasına yol açabilir.
Türkiye’nin en önemli sorunlarından birisi haline gelen kenelere karşı her gün bir çözüm yolu ortaya çıkıyor.
Kenelerle savaşta tamamen yeni bir sistem olan Tickner, içinde bulunan spreyin dondurucu etkisi sayesinde keneyi çok çabuk bir şekilde öldürmenizi ve özel sıkıştırma mekanizması sayesinde hızla uzaklaşmanızı sağlıyor. İşte kene çıkarmada son yöntem… Bor Grup’un, İsviçre’den ithal ettiği Tickner Kene Sökücü vücuda yapışan kenenin sağlıklı ve pratik bir şekilde çıkarılmasını sağlıyor
Geçirilen her bir dakika ise hastalığı kapma açısından riski arttırıyor. Son teknik olarak Avrupa´da piyasaya sürülen Tickner ise keneyi dondurarak öldürmenize yardım ediyor. Dondurucu etkisi sayesinde, kene kendisi üzerinde uğraşıldığını anlamadan ölüyor. Böylelikle virüsü vücuda hızla transferi engellenmiş oluyor. Hızlı bir şekilde öldürülen kene daha sonra Tickner’ın işlevsel sıkıştırma fonksiyonu ile kolayca çıkarılabiliyor.
Bir önceki Sistitten korunmanın formülü süt ürünleri ve meyve suları başlıklı konumuzda D vitamini, mesane iltihabı ve sistit hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.