Kıl kökü iltihabı nasıl tedavi edilir?

Kıl kökü iltihabı nasıl tedavi edilir?
Sıcak su kompresi ile şişliğin içindeki iltihap boşalacak ve şişlik zamanla kendiliğinden yol olacaktır. Kıl kökü iltihabı tedavisi için uzmanlar sorunlu bölgeye sıcak su kompresi yapılmasını önermekteler. Folikülit infeksiyonlar, derinin uzun süre hava almaması ve bir takım rahatsızlıkların baş göstermesinden kaynaklanan kıl kökü iltihabının tedavisi önemsenmez ise ileride daha büyük şikayetlere sebebiyet verebilir.

Kıl kökü iltihabı tedavisi

Pembe ve kırmızı renkte hafif şişlik halinde kendini gösteren kıl kökü iltihabında kızarıklık bir müddet sonra yayılır ve hasta da bitkinlik, ateş ve yanma gibi şikayetler husule gelir.
Aşırı can sıkıcı bir durum olan, kıl köklerinden husule gelerek kişinin moral ve sıhhatini bozan kıl kökü iltihabı rahatsızlığını yaşayan okurlarımız için kıl kökü iltihabı tedavisi hakkında özel bilgilere bu yazımıza göz atarak ulaşabilirsiniz
Kıl kökü iltihaı meydana geldiğinde şişliği sıkmak, delmek ya da kesmek gibi davranışlarda kesinlikle bulunmayın.
Sıcak su kompresi ile şişliğin içinden iltihap aktıktan sonra söz konusu bölge sık sık antibakteriyel sabunla yıkanarak enfekte edilmelidir. Sorunlu bölgenin hijyenine önem vermez iseniz akan cerehat cildin diğer bölümlerine de bulaşır. Israrla devam eden şikayetlerde lütfen uzman bir hekime görünün.
Bir önceki Lazerle hemoroit tedavisi başlıklı konumuzda basur nasıl tedavi edilir ve hemoroit tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: kıl kökü iltihabı nasıl geçer, Kıl kökü iltihabı için bitkisel çözüm, kıl kökü iltihabı nasıl kurutulur, göz kıl kökü iltihabı, kadınlarda dış genital bölgede kıl kökü iltihabı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.