Kilo almadan sigara nasıl bırakılır?

Kilo almadan sigara nasıl bırakılır?
Bu şekilde bağımlısı olanların hem kendi sıhhatleri ve istikballeri pek aydınlık değil hem de sigara dumanına maruz kalan sevdiklerinin hayatlarını muhatara içine atıyorlar.
Sabahları uyanır uyanmaz kahvaltı bile yapmadan sigara içiyor, bulduğunuz her fırsatta hemen sigaraya sarılıyor, sigara içmediğiniz anlarda agresif bir kişiliğe bürünüyor iseniz siz tam bir sigara bağımlısısınız demektir. Birçok kişi bu illetten kurtulmak istiyornancak bazıları kilo almaktan korktuğu için sigarayı bırakmaya yönelemiyor. Bu önerilere kulak verip uygularsanız, hem iyi bir şekilde beslenmiş ve kilo almamış olursunuz, hem de sigara ve sigaranın zararlarından bedeninizi korursunuz.

 

Kilo almadan sigarayı bırakma önerileri

 
Sigara kullandığınızı unutmalısınız.

 
“Sigarayı bırakınca kilo alıyorum” demenize gerek kalmayacak ve sigardan kolaylıkla kısa bir zaman diliminde kurtulmanızı sağlayacak önerileri sizlerle paylaşıyoruz
Sigara içtiğinizi aklınıza getirmeyin. Hele de sigarayı bırakıp kilo alacağım diye kesinlikle düşünmeyin. Kendinizi böyle etkilerseniz başarılı olamazsınız. Sigarayı bıraktıktan sonra alsanız alsanız en fazla 2-3kilo alırsınız. Hem bu kiloları sonra rahatlıkla geri verirsiniz.
Egzersizde sigarayı bırakmak için iyi bir yöntemdir. Sigara tiryakileri sigaraya ihtiyaç duydukları zaman stresli ve agresif bir durum içine girerler. İşte bu noktada egzersiz devreye girmeli ve sizi rahatlatmalıdır. Hem ayrıca egzersiz yaparak sigarayı kilo amadan da bırakmış olursunuz. Spor her zaman önemli bir aktivitedir.
Sigarayı bırakma aşamasında mükün oldukça şekerli gıdalardan uzak durun. Çünkü bu zaman zarfı içinde şekerli besinler tüketmek kilo almanıza yol açar. Bol bol meyve yemeli ve şekerli gıdaları hem gözünüzün önünden kaldırmalı hem de hayatınızdan çıkarmalısınız.
Beslenme alışkanlığınızda küçük ama etkili değişikler yapın. Örneğin, küçük porsiyonlarda yemek yemek, yavaş yemeye özen göstermek, tatlı yerine meyve tercih etmek, bol bol su tüketmek ve karnınız doyar doymaz yemeyi bırakmak gibi.
Bir önceki Böbrek ağrısına ne iyi gelir? başlıklı konumuzda böbrek ağrısı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: 171 sigarayi nasil biraktirir, kilo almadan en iyi sekilde beslenmek, kilo almadan sigara nasıl bırakılır, maranki sigarayi birakanin kilo almamasi icin ne yapmamali, sigara nasıl bırakılır

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.