Kış hastalıklarına karşı önleminizi alın

Kış hastalıklarına karşı önleminizi alın

Vitamin mucizesi
Yiğit, muz, balık, tavuk, diğer etler ve brokolide bulunan B6 vitamini ile ıspanak gibi yeşil yapraklı sebzeler ve kuru baklagillerde bulunan folik asitin yararlarına dikkat çekiyor.
Özellikle şu soğuk günlerde savunma sisteminizi daha da güçlendirmeli, mikroplarla savaşta daha donanımlı olmalısınız. Bunun için yeterli ve dengeli beslenmeye çok dikkat etmelisiniz. Yiğit ayrıca C vitaminin hücrelerin dış saldırılardan zarar görmelerini önlediğini hatırlatıyor.

Deniz ürünleri, et ve baklagillerde bulunan çinko, karaciğer ve tüm kırmızı etler, yumurta, pekmez ve kuruyemiş gibi besinlerin içerdiği demir ise, bağışıklık sistemini oluşturan hücreleri çoğaltarak, düzenli işlev göstermelerini sağlıyor. Ufak bir soğuk algınlığıyla yorgan – döşek yatan, kolay hastalanmaktan şikâyet eden kişilere uzmanlar önemli tavsiyelerde bulunuyor…
Özellikle balık, koyu yeşil yapraklı ve cevizde bulunan Omega-3 yağlarının, enfeksiyonlara karşı savunma sisteminin güçlenmesinde önem taşıdığını belirten Diyetisyen Berrin Yiğit: ‘Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde turuncu, kırmızı, yeşil sebze ve meyvelerde bolca bulunan betakarotenin de önemi büyük’ diyor

Bir önceki Damar tıkanıklığına karşı sultan meyvesi başlıklı konumuzda balgam söktürücü, bronşit ve damar tıkanıklığı hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.