Kısa saçlara bakım önerileri

Kısa saçlara bakım önerileri

Kadınların birçoğu ne kadar uzun saç dükünü olsalar da zaman zaman ya da her zaman kısa saç tercih eden, kendine kısa saçı daha çok yakıştıranlarda vardır. Kısa saç modasının yaşandığı şu dönemde bizde kısa saçlar için bakım önerilerine yer vermek istedik. Kısa saçlı hanımları ilgilendirecek olan saç bakım uzmanlarının kısa saçlar için bakım önerilerini sizlerle paylaşıyoruz.
 

 

Kısa saçlara bakım önerileri

 
Kadınları bazı dönemlerde etkisine alan kısa saç, son dönemlerde oldukça revaçta. Nasıl ki uzun saçlarınız özenle bakılmayı hak ediyorsa, kısa saçlarınızda uzun saçlarınız kadar bakımı hak etmektedir
Böylece güzelliğinizi kısa saçlarınız ile daha da vurgulayabilirsiniz.

Her sabah uyandığınızda saç fırçanız ile saçlarınızı tarayın. Bu işlem saç diplerinizin oksijen almasını sağlayacaktır. Uzmanlarda sadece sabahları değil akşamları yatarken de saçların fırçalanmasından yana. Ancak doğru fırça kullanıp saçları kırmamaya da çok dikkat etmek gerekir.
Kısa saçlarınıza çok fazla toka takmayın. Tel tokalar ve klips tokalar saçtan çıkartılırken saçları kırar.
Eğer kısa saçlarınızdan memnun kalmadıysanız ve biran önce uzamasını istiyorsanız, o zamanda her 3 ayda bir saç kırıklarınızı aldırmalısınız. Hem kısa saçlarda meydana gelen kırıklar saçlara estetik açıdan kötü görünüm katar.
Ayrıca saten ya da ipek yastık kılıfları kullanın. Böylece gece yastıkta başınızı döndürürken saçlarınız kumaşa takılmamış ve kırılmamış olur.
Banyo sonrası saçlarınızı havlu ile kuruturken de havlunun arasına saçlarınızı koyup bastırın.
Bir önceki İstenmeyen tüylere lazer tedavisi başlıklı konumuzda istenmeyen tüylere çözüm, lazer epilasyon yöntemi ve lazer tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: kisa saclar, kısa saçlara öneriler, KISA SAÇLARA SAÇ ÖNERİLERİ, kisa sacli kadinlara oneriler

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.