Kışın kilo almamak için dikkat edilmesi gerekenler

Kışın kilo almamak için dikkat edilmesi gerekenler

Kışın kilo almamak için

 
Günlük ev işlerinden başka yaptıkları hiçbir şey olmayan ev hanımları, doğal olarak tükettikleri besinleri de eritemediklerinden formalarında bozulmalar husule gelmektedir.
Yaz mevsiminde hem çalışan kadınlar izinlerini kullanarak, hemde ev hanımları eşlerinin izinlerinden faydalanarak eş ve çocuklarıyla birlikte tatil yapmalarından dolayı büyük bir hareketlilik içindeydiler, ancak kış mevsiminin gelmesiyle beraber herkes işinin başında döndü ve ev hanımları da eve kapandıklarından hareket olanakları azaldı. Hareket olanağının azalması en çokta ev hanımlarının zararını oldu. Ev hanımlarının en büyük derdi olan kilo sorunlarının ortaya çıkmaması için nelere dikkat etmeleri ve kilo almamak için ne yapmaları gerektiğini bu yazımızda onlarla paylaşıyoruz. Çünkü kış mevsiminde sürekli evde olan hanımlar havaların soğumusayla da kapıdan dışarıya çıkmaz olduklarından evde yeyip-içip oturarak kilo sorunları kendini gösteremeye başladı
Beslenme uzmanları bu konuda ev hanımlarına pişirmiş oldukları yemeklerin kalori miktarını düşünmelerini ve iştah kapatmaya yarayacak olan besinlerle hazırlanmış olan yemeklerle sofralarını donatmalarını önermekteler. Böylece hareket olanağının azlığından ve yemeklerin kalori miktarlarından ortaya çıkma ihtimali bulunan kilo sorunları önlenmiş olacaktır. Kendinizi aşırı kalorili yemeklerle doyurursanız ve haddinden fazla yemek yerseniz ne yazık ki kilo almaktan kaçınamazsınız.
Öncelikle yemek pişirirken yemeğin kokusunu duyup iştahınızın daha da artmasını önlemek için mutfak pencereyi açmanız önerilir. Diğer dikkat etmeniz gereken nokta ise, sofradan yenmeyi yemekleri ziyan olacak düşüncesiyle doymanıza rağmen yemeniz yapacağınız en büyük hatadır. Bu hataya düşmeyin.

Kış aylarında kilo almamak için açlığınızı bastırıp, aç olduğunuzu unutturmaya yarayacak olan sakızı sık sık çiğneyin.
Yapılan bir diğer hata ise dışarıda hem lezzetli hem de yüksek kalorili yemekleri yemenizdir. Mümkün olduğu kadar dışarıda yemek yemekten kaçının. Eğer dışarıdaysanız ve acıktıysanız evinize gidene kadar en yakın büfeden kepekli ve tahıllı atıştırmalıklar alarak açlığınızı bastırın.
Koladan uzak durun, çayı şekersiz ya da az şekerli için, servis tabağınızı daha küçük ebatlarda kullanın, 5 çaylarından uzak durun ve tıka basa yemek yemeyin. Mümkün oldukça da evinizde egzersiz yapmaya başlayın.
Bir önceki Romatizma kalp krizini etkiliyor! başlıklı konumuzda romatizma, romatizma belirtileri ve romatizma bitkisel tedavi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: kilo almayı önlemek, kış mevsiminde kilo almamak için yapılması gerekenler, menepozda kilo almamak için yapılması gerekenler

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.