Kıvırcık saçlar için bakım maskeleri

Kıvırcık saçlar için bakım maskeleri
Bu durumdan kurtulmanın yolunu arayan kıvırcık saçlı bayanlar için güzellik uzmanlarının önerilerinden derlediğimiz saç bakım maskelerine yer vermek istiyoruz. Her biri mutfağınızda bulunan malzemelerle hazırlandığı için zorluk çekmeyeceksiniz.
Kıvırcık saçlara sahip olan bayanların birçoğu saçlarının şekillenmemesinden ve sürekli kabarmasından dolayı şikayet edip dururlar.

 
Sürekli kabaran, indirmekte zorlandığınız ve kontrol altında tutamadığınız saçlarınıza şekil vermek ve söz dinletmek için aşağıda ki maske tariflerinden dilediğinizi seçip uygulayın.
 

Kıvırcık saçlara maske tarifleri

Bir adet yumurtayı bir kase içine kırıp, karıştırın
İçine biraz zeytinyağı (badem yağı veya susam yağıda olabilir) ekleyerek köpürene kadar karıştırmaya devam edin. Ardından bu karışımı saçlarınıza sürün. Karışımı sürerken saç diplerinden uçlara doğru sürmeye özen gösterin. Daha sonra saçlarınızı bone ya da ılık havlu ile kapatın. Yarım saat sonra saçlarınızı ılık su ile şampuanlayarak yıkayın.
Bir çay kaşığı balı daha önceden kaynatıp ılımaya bıraktığınız olan suya ekleyin. Bal eriyene kadar suyu karıştırın. Bal eridikten sonra ballı suyu saçlarınıza sürün ve iyice yedirin. Ardından saçlarınızı geniş dişli bir tarakla tarayın ve kurumasını bekleyin. Kurudukta sonda saçlarınızı şampuanla yıkayın.
Bir adet muzu iyice ezin. Ezdiğiniz muzu bir kase süte ekleyin ve iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı saçlarınıza sürün ve yarım saat bekleyin. Ilık su ve şampuan ile saçlarınızı yıkayın. (süt yerine yoğurtta kullanılabilir)

Bir önceki yazımız olan Cilde parlaklık veren maskeler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: yoğurttla yapılan saç maskesi tarifi, Kıvırcık Saç, kalıcı kıvırcık saç nasıl yapılır, kıvırcık saç için bal bakimi, kıvırcık sac maskeleri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.