Kokain bağımlılığının sağlığa zararları

Kokain bağımlılığının sağlığa zararları
Kokain kullanmanın sağlığa ciddi zararları bulunduğu gibi aşırı doz kullanımda da ölüm riskini arttırmaktadır. Kokain bağımlılığının sağlığa zararları nelerdir, buyurun sizde öğrenin.
Enderde olsa ölümle sonuçlanan bir bağımlılık olan kokain, koka adlı bitkinin yapraklarından elde edilen beyaz kristaller halinde hazırlanan güçlü bir alkaloit olmakta ve toz halinde burna çekilerek, enjeksiyon ile deri altına verilerek ya da sigara gibi içilerek kullanılmaktadır.

Kokainin zehirleyici etkisi olduğu söylenmekte ve bu nedenle de aşırı doz kokain alımında zehirlenmeden dolayı hayati tehlikeler bulunmaktadır. Sağlığa zararlı bir madde olan kokain bağımlılığının etkileri nelerdir sizler için araştırıp öğrendik
Kokainin burundan çekilmesi burun mukozasında burun ara bölmelerinin delinmesine ve bu bölgede yaralara yol açmaktadır. Aynı zamanda kokain kullanan kişilerde hipertansiyon, çarpıntı gibi ritim bozuklukları, koroner kalp ve şiddetli göğüs ağrıları gibi sağlık sorunları ortaya çıkmaktadır.

Kokain felç bırakan bir bağımlılıktır. Kokain kullanımı atardamarda kan pıhtılaşmasına yol açabilir ve bunun sonucunda da kişiyi felç bırakabilir. Uzmanların yapmış olduğu açıklamalarda kokain kullanımının felç ve ölüm oranında artışa sebep olduğu söylenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Arsenik zehirlenmesi belirtileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: kokainin zararlari, kokain zararlari, kokain, kokain nasil yapilir, kokain in sonu

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.