Kronik hastalara çiçek götürülmez

Kronik hastalara çiçek götürülmez

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneler Başhekimi, Klinik Bakteriyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.
Uzmanlar, hastaların mikroplara karşı savunma mekanizmalarının oldukça zayıfladığına söyleyerek özellikle kronik hastalara çiçek götürülmemesi gerektiğini söylüyor. Bu nedenle ikinci bir hastalıkla uğraşmak zorunda kalabiliriz ve hastanın iyileşme süreci uzar. Mehmet Doğanay şu bilgileri verdi:
“AIDS’li hastalar ile organ nakli yapılan, kanser tedavisi gören hastalara, kronik karaciğer ve kronik böbrek hastalarına çiçek gönderilmemesi gerekir.

Hastalar bu çiçeklerin üzerindeki tozlarla mantar türü veya birtakım sporlu mikroorganizmaları alarak enfekte olabilirler. Dr

Hastalara doktorun onayı olmadan dışarıdan gıda getirilmemesi gerekiyor. Hasta diyet yapıyor olabilir. Getirdiğiniz gıdalarla, hastanın kalori dengesini bozabilirsiniz.”
Bir önceki Cinsel isteksizliğin çareleri başlıklı konumuzda cinsel isteksizlik, erken boşalıyorum ve erken boşalıyorum ne yapabilirim hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.